Sweet Guilty Love Bites 

Sweet Guilty Love Bites 

17 lipca 2023 0 przez Monika Kilijańska

Sweet Guilty Love Bites  to jedna z pierwszych mang yuri z dorosłymi bohaterkami. Składa się z trzech krótkich opowiadań, w których poznajemy losy czterech młodych kobiet pracujących jako japońskie panie do towarzystwa, hostessy.

Bohaterki

Kyrie, Nina, Claire i Kokoro są hostessami, które łączy praca. Każda z nich ma też niesamowity dar do wpadania w kłopoty rodem z telenoweli. Bohaterki swoje związki traktują naprawdę poważnie, są bardzo odpowiedzialne. To najbardziej urzeka w tych historiach, a seks wydaje się tu koronacją miłości, a nie jej głównym celem.

Fabuła

Sześć kobiet, trzy związki w sytuacji, która nie przypominałaby standardowego romansu. Jeden z nich rozpoczyna się przygarnięciem niczym porzuconego kociaka młodej dziewczyny, która zasnęła na ulicy. Okazuje się, że jest niczym gorąca kocica. Drugi łączy przypadkowo poznaną kobietę z pełna obawy o przyszłość matką. Trzecia jest historią współlokatorek, które niby dzieli wszystko, a jednak coś ciągnie do siebie.

Kreska

Trochę mi brakowało porządnych teł. Zwykle mamy dość czyste kadry z postaciami i tyle. Za to nie mżna narzekać na sceny erotycznie. Obyło się bez epatowania golizną na każdym kroku. Jednocześnie nie pojawiła się zbytnia pruderyjność, sprawiając, że miłość fizyczna nie jest wulgarna, a delikatna i zmysłowa.

Ciekawostka

Japońskie pojęcie hostessy diametralnie różni się od naszego. Podobnie jak gejsze, hostessy w Japonii otrzymują wynagrodzenie za uśmiechanie się i imprezowanie z bogatymi mężczyznami, z tym że hostessom nie wolno uprawiać seksu z klientami. Ba, zakazane są nawet romanse wśród pracowników. Praca ta polega na nalewaniu drinków, śpiewaniu karaoke i ignorowaniu zaproszeń do hoteli miłości. Choć marginalne przypadki ulegają namowom. Praca jest dobrze płatna, akceptowalna społecznie, jednak spora część personelu uzależnia się od alkoholu czy narkotyków, by zniwelować nieco ciągły stres.  Chociaż branża przyciąga kobiety z niewielkimi możliwościami zatrudnienia, zatrudnia również kobiety o wysokich kwalifikacjach, z wyższym wykształceniem, które postrzegają to jako łatwy sposób na zarobienie pieniędzy.

Podsumowanie

To nie przygodny seks po imprezie i drobne młodzieńcze zauroczenia. Sweet Guilty Love Bites pokazuje dojrzałe uczucia dojrzałych emocjonalnie kobiet. Kobiet, które rozważają konsekwencje swoich kroków, choć niekiedy poniewczasie.


Na szybko:

Trzy krótkie opowiadania o miłości pomiędzy kobietami. Każde z opowiadań łączy się nieco z poprzednim. Całkiem ciekawa manga yuri.

Moni zdaniem:

Fabuła: 7/10
Kreska: 8 /10
Bohaterowie: 7 /10