Świat na opak [tom 2] [18+]

Świat na opak [tom 2] [18+]

19 marca 2023 0 przez Monika Kilijańska

Przeczytałam pierwszy tom i ku mojemu zaskoczeniu bardzo mi się podobał! Nie bardzo wiedziałam czego się spodziewać, ale w końcu dałam się ponieść tej historii i czerpałam ogromną przyjemność z odkrywania tego uniwersum. Drugi tom absolutnie mnie nie zawiódł.

Bohaterowie

Pojawia się tu drugi, prawdopodobnie “odwrócony” bohater, gdyż zaczyna mieć te same symptomy co Ichikawa. Urisugi jest w wieku podobnym do Ichikawy. To też uczeń i tak samo jak ona całą zmianę rozpoczęła gorączka. O ile w szpitalu jest nieco zdziwiony wszystkim, co widzi, o tyle po wyjściu bardzo szybko odnajduje się w nowej sytuacji. Do cna wykorzystuje to, że jako jedyny chłopak nie ma problemów z zagadaniem do dziewczyn czy rozmawianiem o świntuszeniu. Co jednak będzie, kiedy rozmówi się z Ichikawą?

Fabuła

Okazuje się, że nasza droga Ichikawa wciąż jest zagubiona w tym odwróconym świecie… W tym tomie będzie musiała stawić czoła skomplikowanym sytuacjom, takim jak pobyt w publicznej łaźni, podążanie za fabułą haremówek z insektami, sklepy z damską bielizną, radzenie sobie z upałem, a nawet tym, jak spędzić wakacje. Wcale nie jest to łatwe! Ale w drugim tomie dzieje się coś, co teraz zmieni wiele rzeczy! Pojawia się chłopiec, który wydaje się mieć ten sam problem co Ichikawa. I to wygląda ekscytująco! Czuję, że ta dwójka jeszcze nie raz znajdzie się w więcej niż niecodziennych sytuacjach.

Kreska

Nadal kreska potrafi zaskoczyć fizyków ciał stałych, pozwalając każdej z piersi żyć własnym życiem. Jednak jestem zadowolona z nowych tematów, które sprytnie zostały ukazane. Najbardziej cieszył mnie wizualnie fragment o hentajcach owadzich, onsenowy oraz lekkoatletyczny. Idealnie ukazane są walory każdej z płci i to tak, jak widzi się w naszym świecie tą drugą płeć.

Ciekawostka

W mandze pojawia się termin shota. Miał nim być Toyotomi Hideyoshi, jeden z trzech zjednoczycieli państwa japońskiego. W odróżnieniu do Ody Nobunagi, który gustował w mężczyznach czy Ieasu Tokugawy, którzy był bi, Hideyoshi kochał kobiety. Jednak w swoim haremie udawał shotę ze względu na swój niski wzrost. Słowo to pochodzi od japońskiego Shotacon lub Shōtarō. Oznacza młodych chłopców, którzy przedstawiani są w erotyczny sposób. Termin ten jest używany wyłącznie w odniesieniu do chłopców i postaci chłopców w anime i mangach. Równoważnym terminem dla młodych dziewcząt jest lolli lub lolicon. Termin shotacon jest kojarzony raczej z pedofilem, który ściga nieletnich, podczas gdy termin shota odnosi się do samych chłopców ukazywanych jako pociągających. Przykłądem takich postaci shota są: Mitsukuni „Honey” Haninozuka z Ouran High School Host Club, Hiro Sohma z Fruits Basket, Alladin z Magi: The Labyrinth of Magic, Shaoran Li z Cardcaptor Sakura czy Ciel Phantomhive z Kuroshitsuji.

Podsumowanie

To bardzo zabawna historia, pełna świeżości i przede wszystkim jak naraz bardzo oryginalna. Fakt, że światy się odwróciły, naprawdę uznał tę koncepcję za bardzo oryginalną. Bardzo chciałam przeczytać kontynuację i ten drugi tom mnie nie zawiódł! Powiedziałabym nawet, że ten drugi tom był jeszcze lepszy od pierwszego!

Zobacz recenzję tomu 1.


Na szybko:

Ichigawa już w miarę dobrze rozumie zasady panujące w świecie na opak, ale jeszcze niejedno ją zadziwia. Także jej przyzwyczajenia czy stereotypy wydają się nie pasować do nowego świata, w którym się obudziła po gorączce. Jak poradzi sobie z wejściem w ten świat nowy bohater: chłopak? Świetna manga ecchi z komediowym zacięciem. 

Moni zdaniem:

Fabuła: 7/10
Kreska: 6/10
Bohaterowie: 6 /10