Świat na opak [tom 1] [18+]

Świat na opak [tom 1] [18+]

3 listopada 2022 0 przez Monika Kilijańska

Co byś zrobił, gdybyś znalazł się w świecie, w którym moralność jest odwrócona? Jak to doprowadziłoby cię wcześniej do twojego świata? Tego doświadczy Ichikawa!

Bohaterowie

Ichigawa doznaje urazu podczas wypadku i ląduje w szpitalu. Kiedy sie budzi, nie jest pewna, czy wszystko z jej głową w porządku. To dość twardo stąpająca po ziemi dziewczyna, która nie do końca lubi sprośne żarty. Ale już dobrym świerszczykiem nie pogardzi i ciało swoje dobrze zna. Przyjaźń jest dla niej bardzo ważna i utrzymuje tak samo bliski kontakt ze swoimi koleżankami, które zachowują się inaczej, jak utrzymywała przed ich przemianą.

Fabuła

Po wypadku Ichikawa budzi się w szpitalu. Dziwne dla niej jest to, że jej przyjaciele nie zachowują się tak, jak zwykle. Piją piwo, rozmawiają o seksie i traktują chłopców jak przedmioty… Czy może być tak, że kobiety i mężczyźni odwrócili swoje role! Okazuje się, że to dobry trop. Teraz przyjdzie Ichigawie poruszać się wśród rechotających do wujkowych żarcików koleżankę, które męczą nieśmiałych prawiczków.

Kreska

To komedia ecchi, więc nie ma co spodziewać się nie wiadomo jakich rysowniczych cudów. Mają być cycki, kadry spod spódniczki i śliniące się rozochocone dziewczęta. Niestety dostaliśmy też nienaturalną fizykę piersi, która może być śmieszna, ale wygląda wręcz boleśnie. Szkoda, bo na rysunkach koncepcyjnych piersi zachowują się normalnie.

Ciekawostka

Niby w naszym społeczeństwie nie powinno być różnic płciowych. Mamy niby równouprawnienie. Tytuł ten nie ma jednak na celu zakotwiczenia mężczyzn i kobiet w tych głupich rolach, a wręcz przeciwnie – skłonienia nas do myślenia. Rzeczywiście, podczas lektury widzimy w pewnych momentach, jak główny bohater dokonuje pewnych refleksji. Na przykład widzi na plakacie mężczyznę w obcisłej bieliźnie, z piwem w dłoni. Nie rozumie sensu umieszczania tu piwa, to nie ma związku. Potem nagle uświadamia sobie, że tak samo jest w jego świecie z kobietami. W tym tytule podoba mi się to, że nigdy nie przestaje on piętnować tego, co dzieje się na co dzień w naszym świecie.

Podsumowanie

To, co najbardziej podobało mi się w tej mandze, to pytania, które ona zadaje. Znajdujemy się w świecie, w którym wszystko jest wartością i okazuje się, że różna ona jest w przypadku kobiet i mężczyzn. A przecież są rzeczy, które mężczyźni mogą zrobić bez problemu, kiedy z drugiej strony robiąc je kobieta spotkałaby się z nie przychylnością społeczeństwa czy bliskich. Jest to w sumie bardzo szokujące. Ta manga jest żartobliwa, ale to trochę śmiech przez łzy. W tej historii jest prawdziwy morał, wskazuje na wszystko, co dzieje się teraz z kobietami. Wyraźnie potępia nierówności, jakie mogą mieć.


Na szybko:

Po przebudzeniu się zastajesz świat, w którym zachowania mężczyzn i kobiet są inne od tych zapamiętanych. To naprawdę bardzo przyjemna lektura z mocnym tematem. Dużo humoru sprawia, że lektura jest jeszcze ciekawsza.I, co ważne, to nie koniec przygody, bo czekają kolejne tytuły z tej serii. 

Moni zdaniem:

Fabuła: 7/10
Kreska: 6/10
Bohaterowie: 6 /10