Świat na opak [tom 3][18+]

Świat na opak [tom 3][18+]

9 czerwca 2023 0 przez Monika Kilijańska

Od czasu anime Ishuzoku Reviewers (którego manga niedługo będzie wydana w Polsce!) jeszcze nigdy tak bardzo mnie nie zaciekawiła jakaś manga ecchi, a tym bardziej hentai. Ale przecież nie powinno być w tym nic dziwnego, bo obydwa tytuły to dzieło tego samego autora, Amahary. Co tym razem zszokuje bohaterów Świata na opak?

Bohaterowie

Kanazaki to koleżanka Ichikawy z tego drugiego świata. Ma dosyć szalone pomysły. Bez trudu trzyma linię, nawet objadając się ponad normę. Potrafi bardzo szybko się podniecać, w każdego tego słowa znaczeniu. A już zwłaszcza seksualnym. Nie jest z tego zbyt zadowolona. Poza tym uważa, że nie jest mądra, ani wysportowana, ma sukowaty wyraz twarzy oraz małe cycki. I, oczywiście, jest zboczona.

Fabuła

W tym trzecim tomie znajdujemy Ichikawę, która stopniowo zaczyna przyzwyczajać się do tego świata, w którym mężczyźni i kobiety postrzegają swoją wrażliwość jako odwróconą. Rozgościł się także Uesugi, chłopiec z tym samym problemem co Ichikawa. Choć on nie uważa odwrócenia jako problemu, a jako nową możliwość. Przykładowo będą to pierwsze doświadczenia z Kawashimą i Kanzaki. W tym tomie nasza bohaterka zacznie pracę, by pofolgować swoim nowo odkrytym żądzom.

Kreska

Jak zwykle nie mam nic do zarzucenia kresce Mantarou. Może czasem poza nierealną fizyką, ale to w końcu mocno przerysowany świat na opak, tu musi być wszystko bardziej. Bardzo lubię strony, na których rysownik pokazuje jak wyglądały szkice niektórych stron. Dopiero po nich widać ile rzeczy zostało zmieniony, ile pracy wymaga ilustrowanie mangi. Bardzo bym jednak chciała, by zrezygnowała z rastrów na tkaninach. Wyglądają one fatalnie, bo wzory na wszelkich zagięciach i zmarszczeniach są przez to całkowicie pominięte.

Ciekawostka

Czym tak naprawdę są fetysze? Fetysze są formą seksualnej preferencji lub zainteresowania, które jest związane z konkretnym obiektem, częścią ciała, materiałem, sytuacją lub czynnością. Osoba, która ma fetysz, odczuwa silną seksualną atrakcję lub pobudzenie wobec tych określonych elementów. Fetysze mogą obejmować różnorodne przedmioty lub elementy, takie jak bielizna, buty, lateks, skóra, włosy, stopy, obuwie, zabawki, odzież, fantazje dominacji i uległości, oraz wiele innych. I, o ile nie stanowią cierpienia, nie zakłóca codziennego życia, o tyle nie są podstawa leczenia. Są częścią naturalnej różnorodności ludzkiej seksualności.

Podsumowanie

Ta seria jest bardzo oryginalna. Nigdy wcześniej nie czytałem czegoś podobnego. Chociaż istnieją mangi, które mają światy z dominującymi kobietami, nie są one w celach humorystycznych ani nie starają się jak najlepiej dokładnie odwrócić „moralność płci”. Tu bywa nawet nieco filozoficznie, choć nadal z dość perwersyjnym fanserwisem.

Zobacz recenzje poprzednich tomów: tomu 1, tom 2.


Na szybko:

Ludzie albo polubią tę mangę, albo ją znienawidzą. Jeśli jesteś podobny do mnie, to prawdopodobnie już zdałeś sobie sprawę, że terapia nigdy nie naprawi naszej mangowej dewiacji. Ale czy wszystko trzeba od razu leczyć?

Moni zdaniem:

Fabuła: 7/10
Kreska: 6/10
Bohaterowie: 6 /10