Heartstopper. Książka pełna twoich kolorów

Heartstopper. Książka pełna twoich kolorów

12 czerwca 2023 0 przez Monika Kilijańska

Już od dawna w sklepach są dostępne kolorowanki dla młodzieży i dorosłych. Nic więc dziwnego, że seria Heartstopper wzbogaciła się o taką pozycję.

Kolorowanka w stylu Alice!

To jest równie urocze jak powieści graficzne w uniwersum Hearstopper. Śliczne ilustracje, bardzo łatwe i szybkie do pokolorowania. Nieco na minus jest samo rozmieszczenie rysunków. Aby kolory nie przebijały na drugą stronę warto by było jednak zwiększyć liczbę stron i umieścić każdy na oddzielnej kartce.

Nie tylko kolorowanka

Nie jest to jednak wyłącznie kolorowanka. Dziewięćdziesiąt sześć kartek tej cienkiej książki zawiera także mini-komiks, oczywiście czekający na nadanie mu barw, powrót do ulubionych fragmentów z życia Charliego, Nicka, Nellie, Tao, Elle, Tary czy Darcy. To także zupełnie nowe historie, które tylko czekają na odkrycie. Oczywiście będą także nauczyciele!

Jeśli nie lubisz kolorować

Jeśli jednak nie używasz mazaków czy nie ciśniesz mocniej kredkami można naprawdę dobrze się przy tym bawić. Jeśli chcesz jednak zostawić czarno-białe obrazki – nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz równie dobrze je wyciąć i użyć w kolażach, nakleić na ścianę czy do scrapbooka/pamiętnika lub użyć w jakikolwiek kreatywny sposób, jaki tylko Ci się zamarzy!

Co jest jednak najważniejsze

Sporo miejsca Alice zajmują przede wszystkim uczucia. Serduszka i motylki zdobią wiele stron, a trzymające się z ręce czy całujące pary, obowiązkowo także LGBT, to właściwie sens tej publikacji. I to właśnie jest w niej najlepsze. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana serii, który lubi czasem nieco wyżyć się kreatywnie.

Zobacz pozostałe recenzje książek i powieści graficznych Alice Oseman: książka This winter, powieści graficzne Heartstopper tom 1, tom 2 , tom 3-4, Heartstopper Yearbook

Oficjalna recenzja dla portalu papierowemotyle.pl


Na szybko:

Heartstopper. Książka pełna twoich kolorów to kolejna książka spod pióra Alice Oseman. Ale tu nie Alice jest autorką – autorem jest czytelnik. Do tego można się poczuć nie tylko jako artysta rysując i kolorując obrazki, ale także jako scenarzysta, gdyż autorka pozwala uzupełniać dymki własnym tekstem.

Moni zdaniem:

Fabuła: 7/10
Kreska: 8/10
Bohaterowie: 8 /10