Świetna pod względem nie tylko kreski, ale i historii manga nie zwalnia tempa, mimo iż to już 16 tom! Mamy tytule ciekawych postaci, takie walki i rozluźniające napięcie humorystyczne spowalniacze…
Chainsaw man [tom2]
13 czerwca 2023Co się staje z ludźmi, którzy osiągają swoje marzenie? Zwykle nie są zadowoleni, bo zdają sobie sprawę, że albo nie spełniło ich oczekiwań, albo, że za nim czai się coś o wiele lepszego. Obydwa te uczucia dotyczą Denjiego.
Bohaterowie
Power to Krwawy Bies i Łowczyni Diabłów Bezpieczeństwa Publicznego, części specjalnego oddziału Makimy. Chciwa, interesowna, nielojalna, egoistyczna, nieco dzika i aspołeczna. Nie wie co to honor. Lubi również dreszczyk emocji związany z walką i lubi popisywać się swoją siłą i udowadniać własną wyższość. Często zrzuca konsekwencje swoich działań na otaczających ją ludzi. Ogólnie nie lubi ludzi. Z higieną jej nie po drodze. Nienawidzi warzyw, kocha mięso, w tym ludzinę. Kocha swojego kota.
Fabuła
Denji walczy z nietoperzowym demonem, którego poznaliśmy już w poprzedniej części. To bardzo krwawa i zacięta walka, są jak równy z równym. Krew dosłownie leje się wiadrami, a bohaterowie brodzą w posoce. Chłopak pomaga też Power w odnalezieniu… kotka. I, o dziwo, nie, Power nie pragnie go zjeść. Dowiadujemy się nieco więcej z życia tej szalonej dziewczyny. Najbardziej jednak podobało mi się, że Denji spełnił swoje marzenia, choć niemniej mnie one denerwowały i oburzały. A jeszcze bardziej podobało mi się to, jak Makima dała mu mądrą lekcję na ich temat i pokazała co naprawdę jest warte zachodu.
Kreska
Sceny akcji i projekty potworów nadal są świetne. Bardzo podoba mi się estetyka ludzi polujących na obrzydliwe potwory w fantazyjnych garniturach. I ten brud, krew, zmęczenie, szok na twarzach. Emocje są takie prawdziwie narysowane. Poza tym mamy w tym tomie chyba najkrótszą, ale najbardziej działającą na zmysły scenę erotyczną! Ona aż elektryzuje!
Ciekawostka
Motyw jedzenia części demona, który już mogliśmy zauważyć choćby w Jujutsu kaisen, wraca. Zjadanie ciała często wiązało się z kanibalizmem. Przykładem są plemiona Maorysów z Nowej Zelandii. Przed przybyciem Europejczyków praktykowali oni tradycje wojenne, które często wiązały się ze spożywaniem serc wroga. Miało to symboliczne znaczenie jako akt posiadania mocy i odwagi przeciwnika. Praktyki te jednak stopniowo wygasły w wyniku wpływu europejskich misjonarzy i kolonializmu.
Podsumowanie
Tom 2 Chainsaw Man utrzymuje niezmiennie absurdalny i zwariowany ton pierwszego tomu, ale dodaje zaskakującą głębię do interakcji między postaciami, złożoność ich pozornie uproszczonych motywacji i kilka interesujących szczegółów na temat obecnego stanu świata.
Na szybko:
Ten tom to po prostu rewelacja. Dostajemy tutaj wspaniałe momenty rozwoju dla wielu postaci, szalone walki, ciekawe projekty i brutalne zakończenie życia wielu demonów.
Moni zdaniem:
Fabuła: 8/10
Kreska: 9/10
Bohaterowie: 8 /10