Dziewczynki lubią niegrzecznych chłopców. Gangsta [tom 1]

Dziewczynki lubią niegrzecznych chłopców. Gangsta [tom 1]

5 grudnia 2018 28 przez Monika Kilijańska

Gangsterskie tematy to moja ulubiona działka w mandze i komiksie. Nic więc dziwnego, że mangą Gangsta jestem oczarowana i niezmiernie kibicowałam zmagającej się z chorobą autorce, by dokończyła mangę. Udało się! Jest kontynuacja. Poznajcie pierwszy tom tej fantastycznej przygody.

Bohaterowie

Alex to prostytutka. Jest w pełni zależna od swojego alfonsa i choć go nienawidzi z całego serca, to pogodziła się z losem. W Ergastulum nie ma łatwego życia i każdy orze jak może. Zgrabna dziewczyna, która nie ma niczego może zarabiać tylko ciałem, jak Alex. Jednak wyrwana ze świata płatnego seksu bardzo szybko odnajduje się w innej roli: gotuje, załatwia sprawunki, odbiera telefony. Jest bardzo skryta, ale czy to jej charakter czy raczej wina tego, że nic ze swojej przeszłości nie pamięta?

Fabuła

Nick i Worick to Specjaliści. Zajmują się w Ergastulum tym czym policja nie chce – porachunkami z mafią. To najemnicy od brudnej roboty: tu usuną jakiegoś typa ściągającego z kliniki haracz, to podzielą się potwierdzonymi informacjami policyjnym śledczym albo dostarczają stymulanty i depresanty burdel mamie. Właśnie dzięki ich staraniom zupełne przypadkiem Alex otrzymuje upragnioną wolność. Jednak czymże jest robota bez odpowiedniej gratyfikacji? Chłopcy stwierdzili, że najlepszą będzie przygarnięcie słodkiej Alusi pod swoje skrzydła. W ten sposób dziewczyna trafia w sam środek mafijnych porachunków, dziwnych konszachtów policji z gangsterami i nielegalnemu obrotowi nieznanych jej leków dla jeszcze mniej znanych twilightów.

Kreska

Gangsta to pierwsza manga wydana przez tajemniczą Koshke. Nie oznacza to jednak, że jest kiepska – jest wręcz przeciwnie. Nie można się jednak spodziewać tu pięknych elementów przyrody czy szczegółów niczym w Olimpos. Rysowniczka wykreowała bardzo barwne postacie i t właśnie dopieszczając ich projekt najbardziej mnie ujęła. No może jeszcze warto zwrócić uwagę na fantastyczne sceny walki.

Ciekawostka

Nick i Worick mają na plecach wytatuowany ten sam tribal. Tribale początkowo były tatuażami plemion polinezyjskich i indiańskich. To wyjątkowo pracochłonne dzieła, ponieważ zajmują dużą powierzchnię ciała i w większość są wypełnione czarną farbą. Każdy z nich ma ukryty dla noszącego sens. Jest w pewien sposób opowieścią o życiu człowieka, jego wartościach, przeżyciach, marzeniach. Kształty mają nawiązywać do żywiołów wody, wiatru, ognia i ziemi – stąd te nieregularne kształty. Współczesne tatuaże tego typu to przede wszystkim powielone wzory celtyckie.

Podsumowanie

Co ja na to poradzę, że podobają mi się niegrzeczni chłopcy w mangach? Tu mam ich tylu, że nie wiem na czym się skupić. Uwielbiam mrukliwego Nicka, flirtującego Woricka i trzymającą dystans Alex. Jeśli świat gangsterski niczym w anime 91 days jest tym, co lubicie, a do tego przepadacie za alternatywnymi światami to tu właśnie to wszystko znajdziecie.


Na szybko:

Historia nie dla dzieci: oto prostytutka po zmasakrowaniu przez dwóch ściganych przez policję najemników zostaje oswobodzona z rąk alfonsa. W sumie zupełnie przypadkiem. I jeszcze bardziej przypadkiem trafia w ich ręce oraz z nieznany dla niej świat porachunków gangsterskich. Świetny shonen!

Moni zdaniem:

Fabuła: 9/10
Kreska: 8,5/10
Bohaterowie: 9,5/10