Odcinki plażowe w anime, które pokazują więcej…

Odcinki plażowe w anime, które pokazują więcej…

20 czerwca 2024 0 przez Monika Kilijańska

… niż tylko skąpo ubrane dziewczęta, rzecz jasna! Czyli lista nie do końca oczywistych fanserwisowo odcinków anime. Znajdziecie tu krew, pot, łzy, ale nie tylko ze smutku czy bólu, lecz też ze śmiechu. Oto moja lista najciekawszych przypadków zabaw – i nie tylko – w piasku i oceanie:

Island Time i Action Time (Assassination Classroom)

Assassination Classroom daje doskonały przykład plażowego odcinka anime, że nie wszystkie odcinki plażowe są bezsensownym wypełniaczem i to, że zmieniasz lokalizację na tropikalny raj, nie oznacza, że ​​fabuła serialu ulegnie pauzie. Nawet na wycieczce uczniowie przyswajają wiedzę. Matematyka. Fizyka. Jak zamordować ich nauczyciela Koro Sensei, zanim zniszczy świat… no, takie normalne szkolne zajęcia. Sezon 1, odcinki 17-18 to początek letnich wakacji klasy E na Okinawie. Uczniowie muszą wykorzystywać każdą okazję, aby zabić Koro Sensei, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Choć wyglądało na to, że uczniowie dobrze się bawili, nurkując, wędrując i latając na lotniach, wszystko to było tylko na pokaz. Właściwie przygotowywali się do najbardziej ambitnej i skomplikowanej próby zamachu w historii.

The Prince of Volleyball (The Prince Of Tennis)

Przez długi czas fani błagali o odcinek plażowy z udziałem zawodników tenisowej drużyny Seigaku. Czasem jednak trzeba uważać o czym się marzy, bo marzenia mogą sie spełnić! Wycieczka Seigaku na plażę była parodią typowego odcinka plażowego, w którym fanserwisem były wizje mokrych końców pleców kujona Inui i dwóch najstarszych postaci odcinka, w tym trenera Ryuzakiego. Pod koniec Inui odkrył, że sama plaża jest równoległym wszechświatem, w którym siła wyższa zastąpiła istnienie tenisa siatkówką. Powiedział, że siła wyższa utrzymuje status quo, cenzurując Inui za każdym razem, gdy próbuje powiedzieć „tenis”.

I have amnesia, is it so bad? (Persona 4 The Golden Animation)

Kanji popełnia błąd, zakładając okropny strój kąpielowy (taki, w którym żaden mężczyzna nie będzie dobrze wyglądać) tylko po to, by wparować na plażę bez niego. Spanikowany podchodzącymi coraz bliżej do niego dziewczynami zakrywa newralgiczne punkty na ciele pobliskimi wodorostami i przedstawia się jako Wenus.

Odcinki 9-12 (Science Fell in Love, So I Tried to Prove It)

To nie jest tylko jeden odcinek na plaży; ma cały arc plażowy, który służy jako punkt kulminacyjny pierwszego sezonu! Nic w tym, jak te postaci doświadczają rzeczy, nie jest normalne, więc dlaczego wycieczka na plażę miałaby być inna? Zamiast podziwiać duży zbiornik wodny, Yukimura musi analizować otoczenie, rozbicie arbuza jest matematycznie i naukowo zaplanowane, a noszenie kostiumów kąpielowych podczas przeprowadzania „eksperymentu kontaktu trzeciego stopnia” to trochę za dużo dla naszych nieopierzonych Yukimury i Himuro. Powiedzmy, że badania mogą przynieść nieoczekiwane rezultaty.

Welcome to the Offline Gathering! (Welcome to the NHK)

Tatsuhiro to hikkomori cierpiący na paranoję, halucynacje. W jakiś sposób staje się ulubieńcem Misaki. Kiedy staje się wobec niej podejrzliwy, zaczyna ponownie nawiązywać kontakt ze starszą o rok Hitomi. Sama Hitomi jest w depresji i angażuje się w grupę internetową. Członkowie postanawiają spotkać się na plaży na wyspie z Tatsuhiro, ale nikt nie wydaje się szczególnie podekscytowany. Odkrywa, że ​​spotkanie na wyspie nie służy tylko zabawie, ale także popełnieniu zbiorowego samobójstwa. Pomimo tej niespodzianki jest jednym z pierwszych, którzy udają się w stronę klifu, dopóki Misaki nie przybywa i nie przekonuje go, aby tego nie robił – poniżając go na oczach wszystkich.

Are You Really This Stupid? (Fruits Basket)

Chociaż jest wiele plażowych standardów, na przykład wyścigi pływackie i zbieranie chrabąszczy/żuków, jest też mnóstwo zdobywania samoświadomości, a Tohru przez cały czas musi stawić czoła własnej traumie rodzinnej. I to właśnie odróżnia ten odcinek od typowego beach episode. Zasadniczy wątek narracyjny w tej serii rozgrywa się podczas wizyty w domu na plaży Sohma. Ten wątek ma ogromny wpływ na przebieg fabuły i rozwój postaci w całej serii. Jednym z kluczowych elementów tej serii na plaży jest wprowadzenie postaci Akito. Nie tylko zapewnia widzom głębsze zrozumienie złożonej osobowości Akito, ale także rzuca światło na wielowarstwowe, mroczniejsze aspekty klątwy rodziny Sohma.

Remote Island Syndrome (The Melancholy Of Haruhi Suzumiya)

Ten odcinek w dużym stopniu odrywa się od typowych odcinków plażowych: to tajemnica morderstwa! Brygada SOS, jeden z najbardziej nieznanych, ale zabawnych klubów anime, zostaje zaproszona na wakacje do willi na wyspie, ale ich zabawa zostaje przerwana, gdy nadchodzi burza i ich gospodarz zostaje znaleziony martwy. Teraz do nich należy rozwiązanie zagadki. Haruhi, Kyon i reszta klubu podążają za wskazówkami wokół willi i lokalizują podejrzanych. Kiedy już wydaje im się, że wyśledzili mordercę, wyjaśniają to w charakterystyczny przesadny sposób.

Hair Stand (Another)

Jeśli kiedykolwiek obsada anime naprawdę potrzebowała przerwy na plaży, to właśnie byłaby to klasa 3-3 ze Szkoły Średniej Yomiyamy Północnej. Ta dotknięta klątwą uczelnia każdego roku skazuje uczniów na straszliwą śmierć. Dlatego nawet odcinek na plaży zaczyna się od rozprysku krwi. Kouichi i jego koledzy z klasy odwiedzają hotel w kurorcie, aby znaleźć kogoś, kto może wiedzieć, jak przełamać klątwę i w międzyczasie dobrze się bawić na plaży. Zabawa z arbuzem, pływaniem i grillowaniem zostaje brutalnie przerwana, gdy Junta zostaje rozerwana na strzępy przez śrubę łodzi, co ujawnia, że ​​klątwa tak naprawdę nie spoczywa na Yomiyamie i będzie podążać za dziećmi, dokądkolwiek pójdą.

The Other Side of the Wall (Attack On Titan)

Chociaż ten odcinek nie jest technicznie pełnym odcinkiem plażowym, ma konsekwencje, które nieodwracalnie zmieniają historię Ataku Tytanów. Po ostatecznym oczyszczeniu wszystkich Tytanów z wyspy, grupa członków Korpusu Zwiadowczego trafia do doków portowych i po raz pierwszy w życiu widzi ocean. Ta chwila radości jest rzadkim jasnym punktem w Ataku Tytanów, gdy Skauci rozkoszują się swoim odkryciem. Ale ostatnie zdanie, które Eren Yeager wypowiada na koniec odcinka, mrozi krew w żyłach fanów. Patrząc tępo w stronę horyzontu, niemal z melancholią, mówi: „Czy gdybyśmy przepłynęli morze i zabili naszych wrogów, w końcu bylibyśmy wolni?”. To stwierdzenie mrożące krew w żyłach, szczególnie dla widzów, którzy wiedzą, co Eren przygotował dla ludzi za wodą.

Summer Vacation Is The Most Fun Right Before It Begins (Gintama)

W tym odcinku Gintama przenosi swój typowy rodzaj przesadnego humoru nad morze. W ramach niekończącego się szeregu dorywczych prac Yorozuya zostają zatrudnieni jako ratownicy. Jak można było się spodziewać, niewiele pracy zostaje wykonane i sprawy wymykają się spod kontroli bardzo szybko. Po wplątaniu się w walkę pomiędzy dwoma gigantycznymi żółwiami gang zostaje uwięziony na wyspie. Gintoki wykorzystuje samotność, by ćwiczyć Kamehameha Dragon Balla, Kyubei bezskutecznie próbuje stworzyć sztukę na piasku, a cała grupa w coraz bardziej szalony sposób próbuje zasygnalizować pomoc.