Najlepsze bożonarodzeniowe odcinki specjalne w anime

Najlepsze bożonarodzeniowe odcinki specjalne w anime

21 grudnia 2019 0 przez Monika Kilijańska

Można w okresie świątecznym oglądać Kevina samego w domu, można Masz wiadomość czy Listy do M. Tak, ja też znam te filmy na pamięć. Ale można odcinki specjalne ulubionych anime, które nawiązują do Bożego Narodzenia, Mikołaja i prezentów. Oto moim zdaniem najlepsze z nich (kolejność przypadkowa):

1. Hetalia Axis Powers, odcinek 31,

Święta Bożego Narodzenia w Hetalia Academy są bardzo zabiegane i pracowite, ponieważ każdy kraj przygotowuje się do obchodów najbardziej oczekiwanego święta roku. Niestety rezultaty są lekko nieoczekiwane…

2. K-On, odcinek 07

Klub, w skład którego wchodzą Ui, Yui, Nodoka i Sawako, organizuje przyjęcie świąteczne w domu Yui z akcją wymiany prezentów. Naturalnie powstają z tego niespodziewane sytuacje. A w Nowy Rok, święto wolne od pracy i bardziej obchodzone niż chrześcijańskie Boże Narodzenie, dziewczynki odwiedzają tradycyjnie świątynię.

3. Toradora!, odcinek19

Ten odcinek jest pełen naprawdę wzruszających scen. Świąteczna impreza rozpoczyna się specjalną świąteczną piosenką w wykonaniu Taigi i Ami. Po piosence Ami informuje Ryuuji, że Taiga opuściła imprezę. Dochodzi do wielu nieoczekiwanych spotkań i rozstań. Zmiany w Taidze i Ryuuji, gdy nieświadomie napotykają nagłe zmiany emocji, pociągną za każde serce widza.

4. Wotaku ni Koi wa Muzukashii, odcinek 6

Taaa, dorośli nie mają takich świąt jak dzieci. W tym odcinku widać to dokładnie. Kabakura musiał zarezerwować stolik w eleganckiej restauracji pół roku temu, aby móc tam zjeść obiad w Boże Narodzenie, a Naoya pracuje w Wigilię, przebrana w kostium Świętego Mikołaja. Nic wesołego.

5. Lucky Star, odcinek 11

W typowo komediowym stylu anime dziewczyny Lucky Star omawiają różne aspekty Bożego Narodzenia, w tym to, czy Święty Mikołaj jest prawdziwy i, oczywiście, noszenie ubrań świątecznych. Nie byłoby świąt Bożego Narodzenia w anime bez sukienki a’la Mikołajka!

6. Suzumiya Haruhi no Shoushitsu

Właśnie zaczęły się przygotowania do świątecznego przyjęcia, gdy Suzumiya Haruhi nagle znika nie tylko fizycznie, ale również ze wspomnień wszystkich uczniów ze szkoły, do której chodziła. Co się mogło stać? Co takiego znowu zrobiła ta skora do wygłupów dziewczyna? Gdzie się właściwie podziała? Tego wszystkiego próbował się dowiedzieć jedyny, który ją pamięta, Kyon.

7. Pokemon Christmas Night

Ash, Misty, Brock i ich Pokémony planują spędzić wakacje w domku, który został im pożyczony przez profesora Oak’a. Jednak trenerzy muszą odebrać ciasto świąteczne. W tym czasie Pikachu, Bulbasaur, Squirtle, Togepi, Psyduck i Vulpix narobią naprawdę sporo zamieszania i bałaganu w domku.

8. Cardcaptor Sakura, odcinek 35

Kiedy Sakura zaprasza Yukito na randkę w wesołym miasteczku w Boże Narodzenie, romantyczny nastrój zostaje spalony (i to dosłownie!), gdy atakuje Karta Firey. Firey mógłby równie dobrze nazywać się Grinchem, bo podpala nawet świąteczny wieniec!

9. Sword Art Online, odcinek 3

Spędzanie świąt z powodu poczucia winy nie jest idealne, ale to właśnie z nim musi się zmierzyć Kirito. Dusi go niemoc, z jaką musiał patrzeć na śmierć jego przyjaciół. Okazuje się, że można ich ożywić. Wystarczy zdobyć przedmiot, którego chroni dość nietypowy boss: Mikołaj.

10. Love Hina Christmas Special

Gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, Naru Keitaro i Mutsumi kontynuują naukę do egzaminu wstępnego na Uniwersytet Tokijski, jednak Keitaro zaczyna się martwić zachowaniem Naru. Kiedy Keitaro spada z dachu domu i skręca kostkę, w panice wyznaje miłość Naru. Choć w Japonii krąży plotka, że jeśli wyznasz swoją miłość w Wigilię, wszystkie twoje życzenia się spełnią, to czy Keitaro spełni swoje?

11. Chrono Crusade, odcinek 12

Zamiast jak zwykle polować na demoniczne moce, bohaterzy wychodzą na ulice i działają charytatywnie. Okazuje się, ze jedna z trojga dziewcząt, Azmaria, nigdy tak naprawdę nie miała prawdziwych Świąt Bożego Narodzenia. Pozostała dwójka stara się je zapewnić niezapomniane pierwsze Boże Narodzenie, które wcale nie musi składać się z samych prezentów.

12. Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

25-letnia czerwona panda pracująca w biurze i serdecznie nienawidząca swojego korpo-zajęcia, odreagowuje zawsze na death metalowym karaoke po pracy. W tym odcinku specjalnym Retsuko odkrywa radość publikowania zdjęć w mediach społecznościowych. Staje się to jej obsesją i omal nie rujnuje całego wolnego od pracy z okazji świąt! Jednak Haida nadal ma nadzieję spędzić z nią wyjątkowy czas.

Zobacz też niesamowitych Mikołajów z Gintamy!

Które anime najchętniej byście obejrzeli? A może macie swoje typy?