21 piosenki o superbohaterach i supermocach

21 piosenki o superbohaterach i supermocach

4 sierpnia 2019 0 przez Monika Kilijańska

Komiksy od dość dawna stanowią ważny element popkultury. Nawiązuje się do nich w książkach, filmach, a nawet piosenkach. Oto najciekawsze moim zdaniem piosenki, które bez ale mówią o superbohaterach, o których możemy przeczytać w niejednym komiksie. Uwaga, są też polskie smaczki!

Liga Sprawiedliwości

Jest to fikcyjna drużyna zrzeszająca najpopularniejsze postacie superbohaterów z komiksów wydawanych przez DC Comics. Pierwszy raz Liga Sprawiedliwości pojawiła się w komiksie The Brave and the Bold vol.1 #28 (marzec 1960) w składzie: Wonder Woman, Superman, Batman, Flash, Green Lantern , Aquaman i Marsjanin Łowca. Przez lata drużyna rozrastała się o kolejnych bohaterów, m.in: Green Arrow, Green Lanterna, Flasha, Atoma, Hawkmana, Black Canary, Zatannę, Firestorma, Plastic Mana.

Crash Test Dummies – Superman’s Song

REM – Superman

3 Doors Down – Kryptonite

JAN and DEAN – Flight of the Batmobile

Queen – Flash

Joe Satriani – Surfing With The Alien

Planet ANM – Mroczny Rycerz

Antagoniści:

Cage – Doctor Doom

Method Man- The Riddler

Avengers

Kolejna i równie mocno znana fikcyjna grupa superbohaterów ze świata Marvel Comics. Zostali stworzeni przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego i zadebiutowali w The Avengers #1 we wrześniu 1963 roku, jako odpowiedź na trend drużyn superbohaterów, zapoczątkowany przez Ligę Sprawiedliwości. Przecież drugi największy potentat komiksowy USA nie mógł być w tyle. W jej skład wchodzą m.in., Iron Man, Wasp, Thor, Ant-Man, Hulk, Captain America, Hawkeye, Quicksilver, Scarlet Witch, Swordsman, Hercules, Black Panther, Vision, Black Knight, Black Widow,Falcon,Wonder Man,She-Hulk,Tigra, Spiderman.

Black Sabbath – Iron Man

The Traits – Nobody Loves The Hulk

Jimmy Buffet – Captain America

Ramones – Spider-Man

Polskie komiksy

Niejeden polski piosenkarz zapewne wychował się na Tytusie, Romku i A-Tomku, Thorgalu, Kapitanie Żbiku czy Kajku i Kokoszu. Nic dziwnego, że i o swoich bohaterach napisali i śpiewają piosenki takie jak te:

Elektryczny węgorz – Jestem Komiksowy

Blenders – Banan i Drzewo

Big cyc – Kapitan Żbik

Piosenki o supermocach

Każdy chciałby mieć jakąś supermoc. Wstrzymywanie czasu, nadludzka siła, giętkość, niewidzialność, dodatkowa ręka do drapania po plecach… Wprawdzie jeszcze nie wymyślono ostatniego superbohatera, ale za to można by było śpiewać nawet o takich supermocach!

Bonnie Tyler – I Need a Hero

The Chainsmokers & Coldplay – Something Just Like This

Z tej piosenki jeden z kadrów służy jak grafika w tym wpisie. Główny animator: Janes Zwadlo.

Nickelback – Hero

Unknown Brain – Superhero (feat. Chris Linton)

Fall Out Boy – Immortals

A Ty jaką chciałbyś mieć supermoc?