Bohaterki anime Czarodziejka z Księżyca – 10 najsilniejszych ataków

Bohaterki anime Czarodziejka z Księżyca – 10 najsilniejszych ataków

24 lipca 2022 0 przez Monika Kilijańska

W anime Czarodziejka z Księżyca z 1992 roku o magicznej dziewczynie każda z czarodziejek jest potężna na swój sposób. Każdy z nich może wykonać różne specjalne techniki, które uwielbiamy oglądać do dziś. Ale która z nich najsilniejsza? Jeśli przyjmiemy za kryteria oceny wskaźnik powodzenia ataku czy powodowane przez niego szkody, będą to:

Czarodziejka z Księżyca:  Moc Kryształowego Pocałunku Srebrnego Księżyca

W anime Czarodziejka z Księżyca (zobacz filmy z tego uniwersum) najbardziej zaawansowaną formą Sailor Moon była Eternal Sailor Moon. Osiągnięto to, gdy cztery Czarodziejki Wewnętrzne i cztery Czarodziejki Zewnętrzne połączyły swoje siły, aby Księżyc mógł się wzmocnić. Jako Eternal Sailor Moon dzierżyła berło Eternal Tiare. Użyła go do przekształcenia Sailor Animamates z powrotem w zwykłych ludzi. Kiedy Chibi-Chibi weszła w kontakt z Eternal Tiare, stało się ono Moon Power Tiare. Dzięki nowej różdżce Eternal Czarodziejka z Księżyca zyskała pocałunek Moc Kryształowego Pocałunku Srebrnego Księżyca. Został spektakularnie użyty na Galaxii. Miał spory efekt, dopóki Galaxia nie złamała Tiary.

Czarodziejka z Saturna:  Zaskoczenie Glewii Ciszy

Będąc Wojowniczką Ruin, Czarodziejka z Saturna może dosłownie zdziesiątkować planetę kroplą swojej Glewii Ciszy. Jest Czarodziejką, którą przyzywa się, gdy świat jest w niebezpieczeństwie i brak nawet nadziei na zwycięstwo. Saturn była gotowa zabić królową Nehellenię za pomocą  Zaskoczenia Glewii Ciszy. Już mała dawka wstrząsnęła zamkiem Nehalenni. Gdyby Sailor Chibi-Moon nie interweniowała, kto wie, co Saturn mogłaby zrobić.

Czarodziejka z Księżyca:  Cudowna Księżycowa Medytacja

Kiedy do miasta przybył Cyrk Martwego Księżyca, Czarodziejki stanęły w obliczu wrogów, którzy byli w stanie wytrzymać standardowy atak Sailor Moon. Potrzebowała trochę więcej mocy, jeśli chciała pokonać złoczyńców. Pomoc otrzymała od mistycznego, latającego jednorożca Pegaza, ziemskiej formy Heliosa. Z czasem nowa moc  Cudowna Księżycowa Medytacja się utrwaliła i stała skuteczna. Moc ta była bezużyteczna w walce z Zirkoniami. Atak stawał się podwójnie silny z udziałem Sailor Chibi-Moon uzbrojonej w swój własny Księżycowy Kalejdoskop. Jego moc mogła zabić królową Badiane. W serialu Czarodziejka z Księżyca miała dostęp do mocy tylko w pobliżu Pegaza.

Za to my mamy przez cały czas dostęp do prezentownika dla fana mangi i anime, w którym znajdziesz ciekawe propozycje nie tylko dla  wielbicieli Sailor Moon!

Czarodziejka z Księżyca:  Księżycowy Atak Spirali Serc

Kiedy daimon Kaolinite pokonał atak Poświata Księżycowej Księżniczki (będzie o nim niżej) , atak Sailor Moon  i złamał jej broszkę, Usagi została pozbawiona mocy. Nie mogła się przekształcić. Siła miłości sprawiła jednak, że Usagi ponownie stała się Czarodziejką z Księżyca. Ba, wyzwoliła też nową moc: Księżycowy Atak Spirali Serc, finiszer nieodłącznie związany z jej nowym  Księżycowym Berłem Spiralnych Serc. Sailor Moon raz po raz miażdżyła demony tym ruchem; jednak dwukrotnie Eudial skontrowała to swoim Miotaczem Ognia. Daimonowi udało się zneutralizować Księżycowy Atak Spirali Serc zanim Sailor Moon zyskała Pragnienie Serca Tęczowego Księżyca, silniejszy atak. Mimo to Księżycowy Atak Spirali Serc ma całkiem spore osiągnięcia.

Czarodziejka z Księżyca: Poświata Księżycowej Księżniczki

Chyba to nic dziwnego, że pierwszy poznany przez Czarodziejkę z Księżyca atak nie zadziałał podczas wojny z Ailem i Anem. Luna teoretyzowała, że powodem może być wahanie Usagi i być może podświadoma niechęć do zaangażowania się w walki. Dopiero duch jej matki z poprzedniego życia, Królowej Serenity, nadał Usagi nowe moce. Sailor Moon powróciła, bardziej pewna swoich umiejętności niż kiedykolwiek wcześniej. Przez cały drugi sezon Sailor Moon pokonywała cardianów, droidów, a nawet gigantycznego smoka dzięki Poświacie Księżycowej Księżniczki. Sam zasięg i moc tej umiejętności nie są jednak spektakularne w porównaniu z jej przyszłymi atakami specjalnymi.

Czarodziejka z Urana: Trzęsienie Ziemi

Czarodziejka z Urana jest praktycznie przywódczynią  Czarodziejek Zewnętrznego Układu Słonecznego, co oznacza, że musi być dość silna. Potrafi walczyć wręcz tak łatwo, jak wyzwolić Trzęsienie Ziemi – złotą sferę energii – na swoich wrogów. Czarodziejka z Uranua użyła tej specjalnej techniki do zabicia kilku potworów. A nie każda inna Wojowniczka Księżyca może pochwalić się wykończeniem wroga bez pomocy Sailor Moon. Kiedy dołączyła do drużyny Sailor Galaxii, jej moc została zwiększona, dając Trzęsieniu Ziemi znaczny wzrost mocy.

Czarodziejka z Neptuna:  Głębokie Zanurzenie

Podobnie jak jej koleżanki z grona Czarodziejek Zewnętrznych — Uranu, Pluton i Saturn — or Neptun była obdarzona silniejszymi atakami osobistymi niż Wewnętrzne. Panuje nad morzem i atakuje sferą oceanicznej energii zwaną Głębokie Zanurzenie. W bitwie Neptune pokonała kilku wrogów tym atakiem, samodzielnie lub w połączeniu z atakiem innej Zewnętrznej. Podobnie jak Uran po dołączeniu do Sailor Galaxii jej atak uległ wzmocnieniu.

Czarodziejka z Marsa: Dusza Ognia

Żywiołem Sailor Mars jest ogień i używa go z wielką wprawą. Z biegiem czasu jej moce ewoluowały do tego, że mogła kształtować swoje płomienie w ogniste ptaki, pierścienie lub strzały. Jednak jej najpotężniejszą umiejętnością jest nadal jej pierwsza – Dusza Ognia. Ten strumień surowego ognia wydobywający się z rąk Czarodziejki z Marsa nie jest tak dopracowany i precyzyjny jak, powiedzmy, jej  Płomienny Strzelec Marsa, ale jego siła jest niezaprzeczalna.

Czarodziejka z Jowisza:  Najwyższy Grzmot

Podobnie jak Dusza ognia dla Marsa, Najwyższy Grzmot Jowisza jest jej najbardziej podstawowym atakiem. Jednak jego sama moc jest prawie niezrównana w odpowiedniej sytuacji. Kiedy Jowisz musi użyć Najwyższego Gromu, przywołuje błyskawice z nieba w kierunku w jej tiary. Następnie rzuca nagromadzoną energię elektryczną w kierunku swojego celu, zadając ogromne obrażenia lub porażenie. Nie jest tak skoncentrowany jak jej  Wielkie Iskrzące Napięcie, ale Najwyższy Grzmot wyrządził więcej szkód niż jej najbardziej rozwinięta technika, Dębowa Ewolucja Jowisza.

Czarodziejka z Księżyca:  Uzdrawiająca Moc Księżyca

Uzdrawianie jako najsilniejszy atak? Można tak rzec. Przykładowo kiedy Mroczne Królestwo zaatakowało Srebrne Millenium, Królowa Serenity zapieczętowała wrogów za pomocą Uzdrawiającej Mocy Księżyca. W swojej najprostszej formie inkantacja aktywowała lecznicze właściwości Księżycowej Pałeczki. W ten sposób wszyscy złoczyńcy stworzeni przez Mroczne Królestwo zostali oczyszczeni i powrócili do swoich normalnych form. Po odkryciu Srebrnego Kryształu i przymocowaniu go do różdżki, Uzdrawiająca Moc Księżyca została wzmocniona. To zdanie stało się jedynie wyzwalaczem dla Srebrnego Kryształu. To był klucz do odblokowania niesamowitej mocy starożytnego dziedzictwa.

A jakie są Wasze ulubione czy najbardziej spektakularne ataki Czarodziejek?

Wpis zawiera linki promocyjne.