Wybierz swoją Walentynkę! Najbardziej znane Walentyny i Walentowie z anime

Wybierz swoją Walentynkę! Najbardziej znane Walentyny i Walentowie z anime

14 lutego 2024 0 przez Monika Kilijańska

To dziś jest ten dzień, kiedy sprzedają pizzę w kształcie serca, a wszystkie restauracje pękają wieczorami w szwach. Zgaduję też, że sprzedaje się więcej świeczek niż w black oucie i wina niż w lock downie. Tak, to Walentynki. Święto na cześć patrona osób cierpiących na padaczkę. Zamiast oglądać kolejne romansidła, może wcielmy się w jakiegoś Walentego czy Walentynkę?

Faye Valentine z anime Cowboy Beebop

Faye Valentine jest jedną z głównych postaci w anime Cowboy Bebop. Jak na 77-latkę trzyma się dobrze, ale czego się dziwić, skoro zamrożono ją na 54 lata. To arogancka, sarkastyczna, leniwa i marudząca przestępczyni i poszukiwaczka nagród. Lubi dbać o wygląd. Nieufna, może dlatego, że sama uwodzi i mami mężczyzn kłamstewkami. Mija trochę czasu zanim zżyje się z załogą.

Funny Valentine z mangi Jojo’s Bizarre Adventure. Steel Ball Run

Funny Valentine to 23. prezydent Stanów Zjednoczonych i prawdziwy pomysłodawca wyścigu Steel Ball Run. Obserwuje konkurencję zza kurtyny i ma nadzieję zebrać zwłoki świętego, aby wykorzystać świętą relikwię do wspierania interesów Stanów Zjednoczonych Ameryki. Uważa, że władza opiera się na autorytecie. Jest zagorzałym patriotą, który poświęci innych dla ojczyzny. God Bless America nawet po trupach! Jego imię jest nawiązaniem do piosenki My Funny Valentine Franka Sinatry.

Luke & Jan Valentine z anime Hellsing Ultimate

Ci bracia są nie tylko wizualnie różni jak ogień i woda. Jan jest wulgarny, głośny, śmieje się nawet w obliczu porażki lub śmierci. W przeciwieństwie do swojego brata, który zwykle jest opanowany i skupiony na utrzymaniu rodzinnych interesów, Jan wydaje się być naprawdę zadowolony chaosem i zniszczeniem. Luke jest znacznie mniej rozmowny, zwykle spokojny i zabija od niechcenia. Luke lubi wyobrażać sobie, że przewyższa Alucarda pod każdym względem. Wierzy, że ma do dyspozycji więcej mocy niż Alucard i wierzy, że Alucard nie jest potężniejszy od sztucznego wampira takiego jak on. Razem zostali wysłani do ataku na kwaterę główną Hellsing. Jan i Luke pojawiają się w humorystycznych dodatkach (omake) na końcu prawie każdego tomu mangi Hellsing.

Harpy Valentine z anime Saint Seiya

Harpy Valentine jest jednym ze 108 widm Hadesa. Valentine jest najwierniejszym wyznawcą Rhadamanthysa Wyvern i zawsze jest gotowy chronić go przed zagrożeniami. Jest zbyt pewny siebie, uważając kogoś takiego jak Brązowy Rycerz za „nieistotnego”. Jego lojalność wobec Rhadamanthysa doprowadziła go nawet do zmierzenia się z samą Pandorą. Masami Kurumada nadał Valentine imię Harpy, ponieważ to słowo wymawiane przez Japończyków brzmi identycznie jak „Szczęśliwy” (“happy”). Pomyślał więc, że to miła gra słów, bo brzmiała tak samo jak „Happy Valentine”. Walentynkowy atak słodkiej czekolady (Valentine’s Sweet Chocolate), jedna z technik walki Harpy, to kolejne nawiązanie do gry słów.

Valentine de Villefort z anime Gankutsuou: The Count of Monte Cristo

Anime miało być adaptacją Hrabiego Monte Christo Alexandra Dumasa, jednak nie do końca się udało zmieścić jego wielość i wszystkie intrygi w 24 odcinkach. Valentine jest córką bogacza Villeforta i jego pierwszej żony. Jest miłą i opiekuńczą osobą, ale jest też nieco wycofana i raczej wątłego zdrowia. Chociaż jest formalnie zaręczona z Franzem, wydaje się, że nie darzy go uczuciami; zamiast tego woli towarzystwo Morrela. Niestety, ze względu na swą niską pozycję społeczną związek z nim nie spotyka się z aprobatą ojca. Dodatkowo Héloïse Villefort, druga żona Villeforta i macochą Valentine’a, nienawidzi jej. Wie, że Valentine odziedziczy fortunę zarówno po jej dziadkach ze strony matki, jak i po ojcu, podczas gdy syn Héloïse, Edouard, ledwo odziedziczy cokolwiek z majątku Villefort.