8 silnych kobiet z anime na 8 marca

8 silnych kobiet z anime na 8 marca

7 marca 2023 0 przez Monika Kilijańska

Kobiety to nie jest jedynie ta płeć, która mdleje na widok pająka i krwi. Nie każda ma problem z dosięgnięciem rzeczy stojących na najwyższych półkach w sklepie. A już na pewno mało która boi się bólu. Może, ale nie jest to wcale normą. Normą jest jedynie to, że w polskim języku jej imię kończy się na A. I tyle. Tak naprawdę i w anime kobiety bywają silne. Są to przede wszystkim:

Kaguya Otsutsuki (anime: Naruto)

Najwyższa niebiańska istota z uniwersum Naruto, Kaguya Otsutsuki była pierwszym posiadaczem czakry, a później została Dziesięcioogoniastym. Kaguya zjadła owoc z Boskiego Drzewa i uzyskała niezrównaną czakrę i siłę. Potrafi łączyć się z naturą, aby w pełni ją kontrolować, latać i czytać w ludzkich myślach. Po zdobyciu mocy Dziesięcioogoniastego prawie nie ma żadnych słabości. Kaguya stworzyła całą armię i rządziła ziemią, wykorzystując strach ludzi przed jej ogromną mocą. Jeśli chodzi o potężne kobiety w shonen anime, ta jest trudna do pokonania.

Tatsumaki (anime: One Punch Man)

One Punch Man ma kolekcję boskich bohaterów, w tym Tatsumaki, profesjonalną bohaterkę klasy S, rangi 2 w Stowarzyszeniu Bohaterów. Jest uznawana za jedną z najsilniejszych bohaterek wszechczasów i prowadzi jako najpotężniejsza osoba posiadająca zdolności postrzegania pozazmysłowego. Tatsumaki wykorzystuje swoje potężne moce psychokinezy, by pokonać nawet najbardziej śmiercionośnych wrogów. Może również używać tych imponujących mocy do lewitacji i tworzenia magicznych barier.

Arturia (anime: Fate/Stay Night, Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works Anime & Movie, Fate/Zero, Fate/Apocrypha)

Fate/Zero ma jedno z najlepszych anime wszechczasów i zapewnia wiele możliwości rozwoju postaci najbardziej rozpoznawalnemu bohaterowi serii, Królowi Arturowi. Artur pojawia się jako Arturia Pendragon, a dzięki legendarnemu Excaliburowi jest prawdopodobnie najsilniejszą Sługą klasy Szermierz (Saber). Zbroja Artura może zniweczyć każdy magiczny atak spoza rangi S, ale jej miecz jest prawdziwym źródłem jej mocy. Jej pierwsze Szlachetne Widmo ukrywa Excalibur jako niewidzialne powietrzne ostrze, co daje jej niesamowitą przewagę w walce wręcz. Jej drugie Szlachetne Widmo ujawnia Excalibur i może wystrzelić potężną wiązkę światła z jego czubka. Ta wiązka niszczy wszystko na swojej drodze.

Shinobu Oshino (seria Monogatari)

Jej pełne imię, pod którym sieje najwięcej terroru to Kiss-shot Acerola-orion Heart-under-blade. Potrafiła doprowadzić do zagłady świata tylko dlatego, że była samotna. Bycie jej sługą oznaczało w zasadzie bycie nieśmiertelnym, ponieważ żadna ilość obrażeń nie wydawała się przyklejać do tej królowej wampirów. Większość serii jednak jest pod postacią niewiele znaczącej siłowo dziewczynki.

Kagura (anime: Gintama)

Kagura dołączyła do Yorozuyi po tym, jak została przejechana skuterem przez Gintokiego. Jako Amanto (kosmitka) i członek klanu Yato znacznie przewyższa ludzi pod względem siły fizycznej. Linia Yato Kagury pozwala jej bez problemu walczyć z najsilniejszymi postaciami. Kilkakrotnie pokazała swoją siłę w serialu, ale rzadko idzie na całość w walkach ze względu na swoją życzliwą naturę. Jeśli straci kontrolę nad emocjami, staje się bezwzględną maszyną do zabijania. Uważana jest za znacznie silniejszą od przeciętnego Yato, co czyni ją jedną z najsilniejszych postaci w Gintamie.

Nobara Kugasaki (anime: Jujutsu Kaisen)

Nobara jest potężną czarodziejką jujutsu, która szkoli swoje imponujące umiejętności. Nawet od początku anime, gdy ma zaledwie 16 lat, posiada już niesamowitą siłę. Ma niesamowity hart ducha i może pokonać niższe przeklęte duchy, jakby to nie była wielka sprawa. Nawet jako pierwszoroczniak w Tokyo Jujutsu High, Nobara ma potencjał do walki ze specjalnymi klątwami i może nawet przewyższyć uczniów z wyższych klas, którzy mają znacznie większe doświadczenie niż ona. Jest naprawdę siłą, z którą trzeba się liczyć.

Izumi Curtis (anime: Fullmetal Alchemist)

Izumi jest mistrzynią alchemii i sztuk walki. Jest z pewnością jedną z najsilniejszych fizycznie postaci w serii, posiadającą ogromne umiejętności w walce wręcz i posługiwaniu się bronią. Jej umiejętności alchemiczne są również imponujące, a ona jest bardzo inteligentna, jeśli chodzi o używanie alchemii dla dobra. Po najlepszych atakach Izumi często boleśnie pluła krwią z powodu nieudanej Transmutacji Człowieka w jej przeszłości. Jest mistrzem braci Elric.

Revy (anime: Black Lagoon)

Każda kula, jaką ma do dyspozycji Revy, wydaje się gwarantowanym zabójstwem. I bez trudu mogła stawić czoła całym plutonom wrogów. Jej wola jest równie twarda jak ołów, który wbija ludziom w czaszki, a jej rozsądna postawa sprawia, że jest zarówno interesującą postacią do oglądania, jak i najemnikiem, którego trzeba się bać.