Najlepsze epizody Halloween w anime

Najlepsze epizody Halloween w anime

31 października 2023 0 przez Monika Kilijańska

Wiele seriali anime zostało zainspirowanych zachodnimi filmami, mitami, baśniami i różnymi świętami. Naturalnie zabawna, upiorna i wyjątkowa atmosfera Halloween też musiała w końcu znaleźć swoje odzwierciedlenie w japońskiej animacji. Oto subiektywna lista najlepszych odcinków o Halloween. Od razu zaznaczam, że żaden z nich nie jest straszny.

Sara, mała księżniczka – Przyjęcie w wigilię wszystkich świętych (Party of the Spirits)

Jest to anime mojego dzieciństwa. Razem z Sarą płakałam i śmiałam się. W 41 odcinku tego anime Amelia chce zorganizować imprezę Halloween z okazji Wszystkich Świętych, a Lavinia chce, aby każdy miał własną dynię. Amelia zna wiele gier towarzyskich i jest dobrą gospodynią, gdy dyrektorka odsuwa się na bok. Lavinia, Jessie i Gertrude robią Lottie żart, który kończy się pożarem.

Koori Zokusei Danshi to Cool na Douryou Joshi (Śnieżny chłopak i cool dziewczyna)

W odcinku 7 szef organizuje w pracy konkurs kostiumowy, a dla zwycięzcy czeka duża nagroda pieniężna! Żeby wygrać, trzeba jednak znaleźć jakieś ciekawe przebranie. Himuro wybiera się w tym celu na zakupy z Fuyusuki.

Soul Eater Not! – Pumpkin Growing

Zanim nadejdzie październik, dziewczyny uprawiają dynie, podczas gdy Meme zapomina cały dzień ze swojego życia, a Tsugumi opowiada swoim przyjaciołom o dawnej rozrywce podczas zbliżającego się wydarzenia – Festiwalu Bitew. To cztery krótkie historie o upływającym roku. Ta dotycząca Halloween skupia się na wpływie śpiewu na wzrost dyni.

Banana Fish – To Have and Have Not

W epizodzie 12 Eiji uważa za urocze, że Ash przerażają dynie, więc organizuje małą imprezę Halloween z innymi członkami gangu, aby zrobić dowcip swojemu przyjacielowi i odciągnąć go od żalu, jaki odczuwa z powodu okrucieństw, które niedawno był zmuszony popełnić, aby chronić innych. Ash przez cały wieczór uśmiecha się szczerze, głęboko wzruszony dobrocią Eijiego.

Ginatma – Like a Haunted House, Life Is Filled with Horrors

Moja ulubiona seria komediowa ma niejeden odcinek, który można by było z powodzeniem oglądać w Halloween, ale najbardziej nasączony dyniami jest epizod 68. W tym odcinku Yorozuya robi wszystko, by wywinąć się od sezonowego zajęcia w domu strachów. Jednak obietnica arbuzowej wyżerki sprawia, że zostają i, chcąc nie chcąc, pomagają w straszeniu. Choć tak naprawdę to Kagura i Shinpachi dołączyliby do zabawy halloweenowej.

Saiki Kusuo no Ψ Nan – Holding a Halloween Party

Przygody obdarzonego supermocami Saikiego w naszym świecie są przednią komedią. Nie inaczej jest z 113 odcinkiem Halloweenowym. Saiki jak zwykle niechętnie zgadza się socjalizować i nie chce brać udziału w imprezie Halloweenowej Kaido. Jednak nie wie jeszcze, że tak naprawdę nikt nie ma pojęcia, o co tak naprawdę chodzi w tym święcie i jak jest obchodzone.

Ouran High School Host Club – Until the Day it Becomes a Pumpkin!

To 21. odcinek serialu anime. Zbliża się Halloween i uczniowie planują skrupulatnie świętowanie tego wydarzenia. Pod przewodnictwem przedstawicieli klasy, Kazukiyo Sogi i Momoki Kurakano, zdecydowano, że odbędzie się konkurs, który wyłoni Kapitana Wszystkich Tchórzy. W tym odcinku sporo jest przebranych wampirów, wychodzenia z trumien, magicznych powozów, ale i dodawania otuchy tym, którzy boją się ciemności.

Bleach – Gaiden Again! This Time’s Enemy Is A Monster?

304 odcinek Bleacha jest fillerem, jednak godnym zapamiętania. Ichigo ma koszmar. On i jego przyjaciele są potworami inspirowanymi Halloween i próbują przetrwać łowców potworów, którzy przybyli do ich zamku. Mamy tu Ichigo-Frankensteina, Uryū Ishidę przebranego za Draculę, porucznik Rangiku Matsumoto przebraną za wiedźmę, kapitana Tōshirō Hitsugayę jako wilka, Orihime Inoue przebraną za dynię i porucznika Renji Abarai przebranego za mumię, zaś Rukia okazuje się wcielać w sukkuba.

Suzumiya Haruhi-chan no Yuuutsu

W tym parodiującym właściwie wszystko serialu jest oczywiście odcinek o tematyce Halloween. Nasi przyjaciele chcą urządzić Halloweenową imprezę typu „cukierek albo psikus”, ale nie mają pojęcia, jak zacząć. Haruhi bierze sprawy w swoje ręce i zleca zadania swoim przyjaciołom, podczas gdy ona wychodzi i zdobywa wszystkie rzeczy, których potrzebują na doskonale upiorną noc Halloween.

Hyouka – Wild Fire

Odcinek 14 Hyouki nie jest całkowicie skupiony na Halloween – tak się składa, że akcja zwyczajnie dzieje się w czasie Halloween. Gdy Klub próbuje wygrać konkurs kulinarny, zostaje otoczony przez przebierańców z hasłami “cukierek albo psikus”. Wśród nich jest nawet kogoś w cosplayu Hatsune Miku. To uroczy i zabawny sposób na pokazanie upływu czasu bez zatrzymywania faktycznej historii.

Hetalia – Surprise Halloween!

Na przestrzeni lat w serii Hetalia pojawiło się kilka historii związanych z Halloween. Na przykład Hetalia: The World Twinkle przedstawia Surprise Halloween!, podczas którego Ameryka organizuje imprezę kostiumową połączoną z konkursem kostiumowym. Ameryka utrzymywał konkurs w tajemnicy przed Anglią, ale on ma ukryty motyw. Sprawy szybko stają się jasne, gdy Ameryka i Anglia pojawiają się na scenie jako kultowy duet Batman i Robin.

Doraemon – What Kinda Day Is Halloween

W odcinku specjalnym (epizod 336) Doraemona Nobita zostaje wystraszona przez przebranych za dynię Jack-o’-lantern i inne postacie świętujące Halloween. Nobita jest przekonana, że to prawdziwe potwory. Po wyjaśnieniu przez Dekisugi wszyscy bohaterowie postanawiają się przebrać i sami zdobyć trochę słodyczy. Jednak zdezorientowany Gian chodzi i zabiera ludziom zabawki. Doraemon pomaga dzieciom walczyć za pomocą latarni z dyni, które przywołują potwory. Niestety Gian myśli, że potwory to tylko dzieci w kostiumach i ostatecznie zabiera magiczną latarnię z dyni. Doraemon ma w sakiewce jeszcze jedną sztuczkę: światło, które daje dzieciom moc ich kostiumów, pozwalając im walczyć z potworami Giana.

Naruto Spin-Off: Rock Lee & His Ninja Pal – Deidara’s Art is Always a Blast!

Ten wesolutki spin-off z chibi-bohaterami znanymi z Naruto ma odcinek o Halloween. To epizod 31-wszy, w którym w Wiosce Ukrytego Liścia odbywa się festiwal Halloween. Deidara i Tobi postanawiają zniszczyć zabawę gigantyczną bombą dyniową.