Trzeba ratować święta!

Trzeba ratować święta!

17 lutego 2022 0 przez Monika Kilijańska

Dopiero co było Boże Narodzenie. Wyczekiwane cały rok, nawet ze śniegiem w tym roku. Dzieci wypatrywały Mikołaja. Ach, ta wiara w magię! Co jednak kiedy przestają one wierzyć? I czy zwierzęta mają podobnie? O tym opowie Benjamin Renner w najnowszym komiksie Trzeba ratować święta.

Bohaterowie

Królik i kaczka to niepoprawne urwisy. Wszędzie ich pełno. Psocą i swawolą. Tak to dzieciaki. Ale jest jeszcze prosiak, który ciągle się zamartwia tym, co ta dwójka huncwotów wyczynia. To poważny zwierzak, który już w żadnego Mikołaja nie wierzy. Co jednak się stanie, kiedy powie swoim niesfornym kolegom, że to nie Mikołaj przynosi prezenty?

Fabuła

Trwa w najlepsze świąteczna gorączka. Najbardziej jednak na święta cieszy się królik i kaczka. Ich mniej lub bardziej szalone pomysły będą zawierać: budowanie bałwana, zadarcie z bandą groźnych psów czy też zabicie Mikołaja. A właściwie nie Mikołaja, ale kto dzieciom wytłumaczy, jak one wiedzą lepiej. By jakoś się wykaraskać z problemu bezprezentowych świąt postanawiają zastąpić świętego w jego powinnościach i tym samy uratować święta.

Kreska

Jak Benjamin Renner świetnie rysuje komiksy dla dzieci (i dorosłych!), mogliśmy się zapoznać w recenzji Wielkiego złego lisa. Tu mamy bardzo podobny styl rysowania historii. A i postać psa chyba łączy oba te narysowane podwórka. Widać, że rysownik ma doświadczenie jako twórca animacji, gdyż postacie naprawdę aż wyskakują z kadrów, są bardzo dynamiczne.

Podsumowanie

Do szczęścia potrzebna jest odrobina magii. I w tym komiksie właśnie ją otrzymujemy, bo czymże jest jak nie magią, poprawa humoru po przeczytaniu książki właściwie skierowanej do młodszego czytelnika? Polecam przygody rysunkowych zwierząt Banjamina Rennera każdemu!


Na szybko:

Wesoło, optymistycznie, z humorem i z czarnym humorem. Dla dzieci i dla dorosłych. Dobra rozrywka, nie tylko na święta.

Moni zdaniem:

Fabuła: 9 /10
Kreska: 7 /10
Bohaterowie: 9/10