Cycuszkowe pogaduszki

Cycuszkowe pogaduszki

23 października 2022 0 przez Monika Kilijańska

W mangach wszystko jest możliwe. Można po śmierci zreinkarnować się jako lodówka i zabijać potwory w lochach. Tak, jako lodówka. Można mieć supermoc kradzieży majtek, wpakować w grze wszystkie punkty w obronę, tworząc niezbalansowaną postać nie do zabicia, wreszcie można… słyszeć piersi. Jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi, można. I to właśnie otrzymujemy w mandze Cycuszkowe pogaduszki

Bohaterowie

Główny bohater jest po prostu fotografem. Może jednak nie takim zwyczajnym: on słyszy piersi. Małe, duże, średnie. Każde. Nawet w filmach. Jednak, o dziwo, nie na fotografiach i dlatego wybrał taki zawód. Wykorzystuje jednak swoje umiejętności i lubi fotografować biuściaste panie. Okazuje się jednak, że piersi potrafią go nadal zadziwiać.

Fabuła

Czy słyszenie głosów można uznać za supermoc czy raczej za objaw jakiejś choroby psychicznej? W tej mandze nie będziemy tego rozpatrywać. Nasz bohater przyzwyczaił się już, że słyszy rozmowy piersi i, choć czasem ich charakter go zadziwia, bo nie pasuje do charakteru właścicielki, to stara się podążać za ich głosem. Właściwie cała fabuła kręcić się będzie wokół cycków, zdjęć cycków, rozmów cycków i pomysłów cycków, z drobnym romantycznym wątkiem pomiędzy bohaterem i jego asystentką. Nie można nawet oczekiwać czegoś więcej.

Tomik zawiera także kilkustronicowy dodatek Dzień z życia Emy, czyli córki bohaterów mangi. Okazuje się, że słyszenie głosów piersi jest dziedziczne.

Kreska

Gdyby autorowi rysunków, Mikokuno Homar, płacono za ilość okrągłych kształtów w mandze, byłby już miliarderem. Ilość piersi, jakie miał do narysowania, przytłacza. Ich fizyka czasem zaskakuje, jednak najczęściej potrafi poprawnie oszacować ich ciężar, przyciąganie ziemskie czy sprężystość. Szkoda czasem, że damskie postacie są do siebie czasem łudząco podobne i różni je tylko rozmiar miseczki.

Ciekawostka

Statystyki dotyczące rozmiarów japońskich biustów są zaskakujące. Według danych sprzedażowych Triumph od 1980 do 2018 piersi Japonek zdecydowanie się powiększyły. Więcej, stale rosną! W ciągu niecałych 30 lat procent sprzedaży biustonoszy w rozmiarach D i większych wzrósł z 4,5 do ponad 50. Do tego widać tendencję wzrostową. Naukowcy wskazują zmianę diety wśród Japonek: od wielu lat panuje moda na dietę bogatą w białko i składniki odżywcze, co może wpływać na rozmiary piersi.

Podsumowanie

Nie jest to manga górnych lotów. Ba, to bardziej fabularny nielot! Można ją przeczytać wyłącznie jako ciekawostkę lub jeśli jesteś wielkim fanem żeńskich biustów. Więcej powodów nie widzę. Ale chyba o to właśnie chodzi!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wydawnictwo-waneko-300x300.jpg

Recenzje innych jednotomówek.


Na szybko:

To manga, która można i właściwie trzeba traktować jako ecchi komedię. Do tego całkiem pustą fabularnie, bo wątek romantyczny jest potraktowany nieco po macoszemu. Jak mawiają znawcy tematu: a to dopiero początek zalet.

Moni zdaniem:

Fabuła: 4/10
Kreska: 6/10
Bohaterowie: 6 /10