Frigiel i Fluffy. Pałac Herobrine’a [tom 6]

Frigiel i Fluffy. Pałac Herobrine’a [tom 6]

30 czerwca 2021 0 przez Monika Kilijańska

Oto kolejny tom przygód dzielnej czwórki przyjaciół ze świata Minecrafta: Frigiela jego psa Fluffiego oraz Alice i Abla. Pod koniec poprzedniego tomu nasi bohaterowie podążali przed siebie w poszukiwaniu Farlandii. Dostali nawet specjalną mapę od dziadka Frigiela.

Bohaterowie

Okazuje się, że i w grze Minecraft istnieje Herobrine. Kim jest? Okazuje się, że jest to legenda gry! Herobrine jest fikcyjną postacią, która jednak nie jest graczem. Mimo to potrafi budować czy zachowuje się jak gracz, zaś zupełnie inaczej niż moby. Potrafi np. skradać się, obserwuje graczy, ucieka przed nimi. Posiada domyślną skórkę Steve’a (standardowa postać w Minecrafcie), jednak z całkowicie białymi oczami, przez co wygląda jak nawiedzony.

Fabuła

Podążając za wskazówkami dziadka nasi bohaterowie trafiają na pałac lorda Natcha (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa!). Jest on przyjacielem dziadka Frigiela. Rezydencja, która ma tylko jeszcze jednego lokatora: lokaja Alfreda (tak, to standardowe imię lokajów, jak u nas Jan, a u Japończyków Sebastian). Dlatego przebywając w pałacu Frigiel i jego grupka doświadczają wrażenia, że ktoś ich obserwuje. Dochodzi też do dosyć dziwnych zjawisk. Zbroje się ruszają, budynek wydaje dziwne dźwięki. Okazuje się, że Natch nie jest właścicielem pałacu. Jest nim tajemniczy Herobrine. Kim on jest i czego chce? A może… może wcale twórcą zamieszania nie jest wcale zły, odpoczywający w trumnie Herobrine?

Kreska

Rysunki Minte jak zwykle dobrze pasują do koncepcji graficznej samego świata gry. Mamy zachowaną wokselową panoramę czy architekturę, odbiegając nieznacznie w przypadku projektów postaci, które mają rozwiane czy kręcone włosy/sierść. Całość jest niesamowicie kolorowa i przyjazna dla młodego czytelnika. Spodoba się zwłaszcza tym, którzy lubią grę Minecraft oraz przygodowe komiksy z lekką dozą humoru.

Ciekawostka

Czy Herobrine to wymysł fanazji autora komiksów? Absolutnie nie, ale jeśli chodzi o twórcę legendarnego NPCa. Podczas zwykłego spaceru po minecraftowym lesie pewien gracz zauważył na granicy widoczności postać… z białymi oczami. To nie jest cecha żadnego z potworów czy graczy. Postanowił więc na pewnym forum opisać swoją przygodę z tą dziwną zjawą. Potem Herobrine ukazał się na livestreamie 30 sierpnia 2010. Sam autor gry, Notch, dodał smaczku legendzie, wyjawiając w mailu, że Herobrine to jego nieżyjący brat oraz dodając w zmianach wersji gry, że Herobrine został usunięty z gry. Jednak potem wszystko odwołał. Obecnie jeden z modów, The legend of Herobrine, pozwala wezwać postać. Jednak legenda o Herobrine trwa i, jak widać, wpływa także na komiksy.

Podsumowanie

Zobacz pozostałe komiksy z serii Frigiel i Fluffy: Tajemnica zaginionych arbuzów [tom 1], Sami najlepsi [tom 2], Blok pierworodny [tom3], Lodowe królestwo [tom 4], Zaginiona wyspa [tom 5], Pałac Herobrine’s [tom 6]


Na szybko:

Moni zdaniem:

Fabuła: 9/10
Kreska: 7/10
Bohaterowie: 8,5 /10