Igrzyska olimpijskie w anime – sporty wodne

Igrzyska olimpijskie w anime – sporty wodne

28 czerwca 2021 0 przez Monika Kilijańska

Chyba najmniej reprezentowanymi dyscyplinami olimpijskimi w anime i mangach są sporty wodne. Za nic w świecie nie mogłam znaleźć przykładów związanych z kajakarstwem, pływaniem synchronicznym, wioślarstwem czy żeglarstwem. Być może dlatego, że Japonia to raczej kraj nurkowania, raftingu czy kajakarstwa morskiego, a te nie znajdują się na oficjalnej liście olimpijskich dyscyplin sportowych. Dlatego zapraszam na te kilka przykładów, które udało mi się wyszperać, bo Igrzyska Olimpijskie w Tokio warto zacząć od anime!

Piłka wodnazapowiedź anime Re-Main

Re-Main opowie historię Minato Kiyomizu, byłego gracza polo wodnego, który ma wypadek w gimnazjum. Teraz licealista Minato postanawia wrócić i spróbować spełnić swoje marzenie jako gracz w piłkę wodną. Wraz ze wsparciem przyjaciół i kolegów z drużyny czeka go niezapomniana przygoda.

Pływanie – anime Free!

Można powiedzieć, że Free! skupia się na męskich ciałach i skierowane jest raczej do kobiet, ale to naprawdę jest anime sportowe, a nie typowy bishounen. W końcu dostajemy jak na tacy jak to robią pływacy (to: pływają oczywiście, a co myśleliście?!), dlatego animacje samego pływania są piękne, subtelne, może czasem nawet przesadnie. Okazuje się, że zawody pływackie mogą być jak melodramat. Będziemy tu świadkami ponownego zjednoczenia się czwórki przyjaciół oraz całkiem ciekawej walki o tytuł najlepszego pływaka.

Skoki do wody – anime Dive!!

Seria kręci się wokół Mizuki Diving Club, który ma spore problemy finansowe i grozi mu zamknięcie. Nowy trener stawia na bardzo ryzykowne wyjście: jeśli jeden z zawodników zdobędzie miejsce w drużynie olimpijskiej, sponsorzy spłacą zaległości. Tak zaczyna się walka członków, zwłaszcza Tomokiego i jego paczki, o wszystko!

Surfing – anime Wave!!: Surfing Yappe!!

Akcja serialu i filmów rozgrywa się w mieście Ouarai w prefekturze Ibaraki. To tu Masaki Hinaoka zaprzyjaźnia się ze studentem Shou Akitsukim, który jest wielkim fanem surfingu. Dla Masakiego będzie to pierwsze spotkanie z tym sportem. Można powiedzieć też, że sport będzie dla niego katalizatorem dorastania. Bardzo urokliwe wizualnie anime, ale nie spodziewajcie się powalającej fabuły.

Zobacz także inne dyscypliny: