Igrzyska olimpijskie w anime – lekkoatletyka

Igrzyska olimpijskie w anime – lekkoatletyka

26 maja 2021 3 przez Monika Kilijańska

Mamy wyjątkową sytuację, bo letnie igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przełożone z 2020 roku na 2021. Dotychczas tylko trzy razy w ogóle nie odbyły się i powodem była wojna światowa, pierwsza i druga. Jednak będą to i tak inne igrzyska niż dotychczas, bo nie będzie na nich kibiców spoza Japonii. Zostaje śledzenie poczynań w TV. A może w przerwie warto sięgnąć po anime dotyczące dyscyplin sportowych, które będą obowiązywały na XXXII IO? Zapraszam na anime związane z lekkoatletyką.

Co wchodzi konkurencji lekkoatletycznych na Igrzyskach Olimpijskich?

W skład lekkoatletycznych konkrecji wchodzą: biegi (100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m, maraton, bieg przez płotki, bieg z przeszkodami, sztafeta), chód, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem, rzut oszczepem, dziesięciobój. Niestety udało mi się znaleźć tylko trzy anime, które reprezentowałyby jakąś z powyższych dziedzin sportu.

Biegi, sztafeta – anime Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru

To anime nie jest wcale sportówką. To pełnoprawny dramat. Może dlatego, że bohater Kakeru nie angażuje się bezpośrednio ze swoimi przeciwnikami,. A może dlatego, że tym razem podglądamy studentów, a nie licealistów. Oni wiedzą co chcą robić. Przykładowo Kakaeru chce brać udział w Hakone Ekiden, znanym maratonie uniwersyteckim. Tyle, że właściwie wśród swoich biegających przyjaciół, z którymi mieszka, tylko on ma jakieś doświadczenia, wszak jest utytułowanym biegaczem. Pozostali to ledwo amatorzy biegów. Czy dadzą radę? Warto dodać, że to samo studio zrobiło także Haikyuu, więc zna się na robieniu sportówek.

Skok w dal – manga Inu Neko Jump!

Od czasów szkoły średniej Takahiro Ozu był znany w świecie lekkoatletyki jako „specjalista od skoków w dal”. Ale po przegranej ostatniej rywalizacji w liceum, zawiesił trampki na kołku. Skończył szkołę, studiuje, pali. To już nie ten sam zapalony sportowiec, w którym zakochał się Noriko Watsuki. Ba, dziewczyna dołączyła nawet do szkolnej drużyny lekkoatletycznej, żeby mogła się do niego zbliżyć. Tyle że niejaka Yuuki rości sobie już prawa do Takahiro i twierdzi, że już w przedszkolu byli ze sobą naprawdę blisko!

Skok wzwyż – anime Suzuka

Yamato Akitsuki niedawno przeprowadził się do Tokio i aby się utrzymać na jakimś poziomie musi pracować. Na szczęście jest to łaźnia jego ciotki, więc nie jest tak źle. Pewnego wieczoru spacerując obok szkoły widzi dziewczynę wykonującą skok wzwyż. Może to dość niecodzienny powód, ale Yamato od razu się zakochuje. Najbardziej jednak zaskakuje, że dziewczyna (jej imię to właśnie Suzuka) mieszka w sąsiedztwie. Zdeterminowany, by udowodnić, że jest godny jej uczuć, Yamato postanawia dołączyć do szkolnego klubu i pokazać jej, na co go stać. Czy miłość jest silniejsza niż sport?

Zobacz także inne dyscypliny: