Moja śliska współlokatorka [18+]

Moja śliska współlokatorka [18+]

22 marca 2024 0 przez Monika Kilijańska

Sporo jest mang (także hentai) o slime’ach. Bardzo ciekawe są nie tylko reinkarnacje (Odrodzony jako galareta), ale także związki z galaretowatymi dziewczynami (Międzygatunkowi recenzenci). Tym razem pani-galaretka będzie miała niesamowitą zdolność formowania ciała w dowolny kształt!

Bohaterowie

Yuji Fujiwara wiódł spokojne życie, ale przez większość życia miał pecha. Jako dziecko obwiniano go np. stłuczenie wazonu, jako dorosłego wyrzucono go z pracy z powodu błędu współpracownika. Teraz pracuje w sklepie spożywczym, gdzie młoda współpracownica Takamiya obwinia go za błędy popełniane przez innych. Wiecznie za wszystko przeprasza. Ma bardzo niskie poczucie własnej wartości.

Fabuła

Kiedy Yuji wraca pewnego dnia po pracy do domu, w drzwiach wita go dziwna dziewczyna. Twierdzi, że jest slimem, który mieszkał z nim przez ostatnie trzy miesiące bez jego wiedzy. Aby Yujiemu było łatwiej wytrzymać z takim współlokatorem, zmienia się w Takamiyę, aby go uwieść. A potem, no…, potrafi robić różne rzeczy i zmienić w różne kobiety, także w liczbie mnogiej! Niby fajno, ale i straszno…

Kreska

Kreska jest dość poprawna. Wprawdzie zdarzały się lekkie potknięcia jak przekrzywione twarze czy nieudolnie narysowane dłonie, jednak nie kuło to w oczy. Bardzo ciekawe były sceny zwiazane z przemianami slime’a. Minusem były biusty, jednak rozumiem, że ich fizyka bardziej miała przypominać tą związaną z pochodzeniem gatunkowym bohaterki niż fizyką nam, ludziom, znaną.

Ciekawostka

W przypadku ciał stałych charakterystyczne cechy to własny kształt i objętość. Ciecze z kolei mają nie mają kształtu i – co za tym idzie – przyjmują kształt naczynia, w którym się znajdują. W odróżnieniu od gazów, które także wypełniają sobą kształt naczynia, ciecze nie wypełniają całej objętości naczynia. Cząsteczki cieczy oddziałują ze sobą wzajemnie znacznie słabiej niż te w ciele stałym. Mogą poruszać się w dowolnym kierunku, jednak pozostają w zasięgu oddziaływań międzycząsteczkowych. Slime jest cieczą superlepką o właściwościach nienewtonowskich. W przypadku tych płynów istnieje minimalne naprężenie, poniżej którego płyn nie może płynąć i zachowuje się jak sprężyste ciało stałe. Czyżby to był sekret zmiennokształtności?

Podsumowanie

Szczerze mówiąc żałowałam, że ta manga się skończyła, bo miała całkiem ciekawy horrorowy motyw. Nie zawsze to, o czym marzysz, jest dobre dla ciebie, że nie wspomnę o innych.


Na szybko:

To historia niepokojącego, międzygatunkowego romansu pomiędzy przeciętnym facetem, który pracując w sklepie spożywczym, a mieszkającą z nią ponętną człekokształtną galaretą.

Moni zdaniem:

Fabuła: 7/10
Kreska: 7/10
Bohaterowie: 6 /10