Therapy game, Re start [tom 1 i 2]

Therapy game, Re start [tom 1 i 2]

3 kwietnia 2024 0 przez Monika Kilijańska

Początki związku bywają trudne, ale chyba wytrwanie razem dłużej niż kilka randek jest trudniejsze. Porozumienie między dwojgiem dorosłych wcale nie jest łatwe. Prawdziwym antagonistą pomiędzy nimi zwykle jest praca. Z tym problemem związki homoseksualne zmagają się chyba nawet bardziej niż te hetero. Therapy game to seria, która jest kontynuacją Secret XXX, ale opowiada o braciach jego bohaterów.

Bohaterowie

Obydwoje pracują w sklepie z królikami. Minato jest stylowy i powściągliwy emocjonalnie. Potępił swojego przyjaciela za homofobię. Nie chce wokół siebie ludzi, którzy nie szanują innych. Nic dziwnego, jego przeszłość nie należy do różowych. Shizuma właśnie przechodzi załamanie po zerwaniu z dziewczyną. Nieco dziwi go jednak pociąg, jaki wywołuje w nim sylwetka innego mężczyzny. Jest bardzo niepewny swoich uczuć. Zawsze cierpliwy, zawsze kochający, ale wcale nie jest doskonały. Nie toleruje zdrady. Ma tendencję do wchodzenia w związki i robienia rzeczy bez całkowitej zgody innych. Mimo to świetnie się równoważą i wspierają.

Fabuła Therapy game

Minato i Shizuma obudzili się obok siebie po pijackiej nocy, a Minato w zasadzie mówi Shizumie, że musi wziąć odpowiedzialność za to, co zrobił. Ale… Shizuma nie pamięta nic co się działo! Minato nie daje jednak za wygraną. Zakłada się ze swoimi współpracownikami, że uda mu się sprawić, że Shizuma się w nim zakocha i planuje złamać mu serce. Tak w ramach zemsty. Pomimo tej przewidywalnej fabuły podobało mi się, jak Shizuma i Minato poznają się i widzą, jak rozwija się ich więź.

Fabuła Therapy game Re start 1

Minato i Shizuma spotykają się od miesięcy, a wraz z nimi pojawia się pytanie, co będzie dalej. Interakcja z przyjaciółmi i współpracownikami Shizumy sprawia, że Minato jest nieco zazdrosny. Do tego meczą go traumy z przeszłości. Minato i Shizuma spędzają razem mniej czasu, ponieważ Shizuma pracuje teraz na pełny etat jako weterynarz, co stanowi napięcie w ich związku. Minato cholernie za nim tęskni. Na szczęście szczera rozmowa pozwala im zrozumieć siebie nawzajem. Kolejny krok: wspólne życie?

Fabuła Therapy game Re start 2

Shizuma i Minato starają się radzić sobie z indywidualnymi obowiązkami zawodowymi, jednocześnie starając się znaleźć dla siebie czas. Rozważają możliwość wspólnego zamieszkania. Odchodząc od zwykłego schematu rozłamów w relacjach wynikających z braku komunikacji, dwaj główni bohaterowie nadal okazują sobie stały poziom szacunku, gdy stają przed nowymi wyzwaniami.

Kreska

To naprawdę piękna manga. Wiele w niej szczegółów, także anatomicznych, ale ukazanych ze smakiem. To niesamowite, jak Meguru Hinohara łatwo przekazuje, jak dwoje mężczyzn może się obdarzać uczuciem. Sceny seksu dają o wiele więcej niż tylko fizyczne połączenie. Jestem pod wrażeniem jak każdy najmniejszy niuans lub zmiana emocji jest trafnie uchwycona przez drobny, nieprzesadzony ruch brwi, przechylenie ramienia lub nagłą zmianę języka ciała.

Ciekawostka

To, że homoseksualizm jest zgodny z naturą, to już wiemy. Ale dlaczego? Czasem jest to związane z pomyłką w tym, co zwierzęta widzą. Samce i samice bywają bowiem podobne do siebie (stąd tak częsty ewolucyjny dymorfizm płciowy). U innych gatunków pary homoseksualne mają większe szanse na odchowanie potomstwa jednego z nich. Tak jest u łabędzi czarnych (pary samców) czy albatrosów (pary samic). U zwierząt społecznych, w tym ludzi, seks nie służy wyłącznie prokreacji. Może zacieśniać więzi, służyć demonstrowaniu wyższości, łagodzeniu konfliktów, a nawet być zwyczajnym powitaniem.

Podsumowanie

Uważam, że to najlepsza seria yaoi jaką kiedykolwiek napisano. Przynajmniej spośród wszystkich, które przeczytałam. Podoba mi się łatwość czytania tej mangi, a czytelnikowi łatwo jest zrozumieć jej przebieg i sposób, w jaki bohaterowie ze sobą rozmawiają. Zachwyciło mnie także doskonałe przedstawienie związku, będącego czymś niezwykle realistycznym. Miło jest widzieć związek dojrzały. Co ważniejsze: to nie koniec ich historii!


Na szybko:

To historia LGBTQ love-hate i wiadomo jak się skończy. Jednak czy właśnie przewidywalność nie jest ciekawa, jeśli jest dobrze opowiedziana?

Moni zdaniem:

Fabuła: 9 /10
Kreska: 9 /10
Bohaterowie: 9 /10