Zobacz które maski bohaterów anime mogą zablokować wirusa

Zobacz które maski bohaterów anime mogą zablokować wirusa

8 kwietnia 2020 0 przez Monika Kilijańska

All For One (My hero academia)

Niewiele o nim wiemy. Owszem, wygląda jak jeszcze bardziej potrzebująca świeżego, filtrowanego powietrza wersja Dartha Vadera. Do tego jest najpotężniejszym złoczyńcą w Japonii i głównemu nemezis All Mighta. Jednak nie są nam znane jego pobudki, cele, dążenia. Na początku pojawienia się darów ukradł wiele z nich, zdobywając ogromną moc i wpływy. Zjednoczył złoczyńców i raczej starał się kierować nimi, niż samemu działać. Obecnie bardziej zdaje się przekazywać pałeczkę złoczyńca swojemu protegowanemu, Tomurze Shigarakiemu.

Czy jego maska mogłaby ochronić przed koronawirusem? Jak najbardziej tak! Prawdopodobnie może nawet być maską przeciwgazową czy dostarczać tlen w przypadku problemów z dusznością!

W My hero academia spotkamy też dość ciekawie zamaskowane postaci jak Mustard, Crimson Riot czy kolega Midori Mezo Shoji, których maski mogłyby być obroną przed wirusem.

Tatara (Tokyo ghoul, Tokyo ghoul: re)

Bezpośredni podwładny Jednookiego Króla i jeden z liderów Drzewa Aogiri. Blisko współpracował z Eto, często kierując walkami z daleka. Dawniej członek chińskiej organizacji skupiającej ghoule. Bardzo opanowany i tajemniczy. Potężny. Zabijał bez najmniejszego wahania czy grymasu twarzy.

Czy jego maska mogłaby ochronić przed koronawirusem? Jak najbardziej tak! Prawdopodobnie może nawet być maską przeciwgazową!

Choć inne ghoule, jak np. Kaneki, mają też maski, to nie wszystkie one są tak dobrze dobrane do ochrony przed wirusami i bakteriami jak maska Tatary.

Supersadystka (One-Punch man)

Ubrana w lateksową maskę i kostium z rzemieni połączonych metalowymi kołami wygląda bardzo, bardzo ponętnie. Jej bicz jest jednak obdarzony siłą zamieniania każdego w ofiarę miłości – idealnie usłuchanego niewolnika, gotowego zginąć za swoją kusicielkę. Takie bohaterki zdecydowanie pokazują, że One-Punch man to nie komiks dla małych dzieci. Pojawia się w 11 tomie mangi One-Punch man.

Czy jego maska mogłaby ochronić przed koronawirusem? Jak najbardziej tak, jeśli zawiera filtr węglowy, a o tym nie wiemy. Jeśli nie, to zawory mogą przepuszczać za dużo wirusów czy drobnoustrojów, by uznać ją za bezpieczną!

Hyouga (Dr. Stone)

jest głównym antagonistą w Dr. Stone. Wierzy podobnie jak Tsukasa i chce budować nowy świat dzięki swojej wizji lepszych ludzi. Hyoga ma swobodne podejście do wszystkiego. Nawet w sytuacji, która nie działa na jego korzyść, nadal pozostaje spokojny. Uważa, że tylko ci, którzy przodują w sile czy nauce, powinni mieć pozwolenie na życie. Spostrzegawczy i przebiegły. Lubi dobrze wykonane zadania, nie uznaje półśrodków.

Czy jego maska mogłaby ochronić przed koronawirusem? Jak najbardziej tak! Zawiera prawdopodobnie nawet odpowiednie filtry!

Kazu (Deadman Wonderland)

Chociaż mniej rozmowny niż inni, Kazu wydaje się być miłą osobą, jak inni członkowie Scar Chain. Kiedy on i jego drużyna zostali zaatakowani przez Azumę Genkaku, Kazu próbował uciec z bitwy, widząc, że Gałąź Grzechu jest bezużyteczna. Naśmiewał się z Shiro i uważał, że jest „dziwną” partnerką Ganty.

Czy jego maska mogłaby ochronić przed koronawirusem? Tak. Jest to typowa maseczka jednorazowa, chirurgiczna jaką można kupić np. w aptece.

Lelouch vi Britannia (Code geass)

Główny protagonista Code geass. Po wygnaniu używał pseudonimu Lelouch Lamperouge. Był Jedenastym Księciem Świętego Cesarstwa Brytyjskiego i synem 98. Cesarza Britannii, Charlesa Zi Britannia. Był także przywódcą Czarnych Rycerzy i prawdziwą tożsamością Zero. Lelouch jest bardzo inteligentną osobą, która jest również spokojna, wyrafinowana i arogancka ze względu na swoje arystokratyczne wychowanie. W szkole Lelouch zachowuje się jak towarzyski, sympatyczny i często beztroski uczeń. Jest to jednak maska, która ukrywa jego prawdziwą naturę. W bitwie Lelouch jest bardzo zimny i taktyczny. Jest gotów poświęcić zarówno cywilów, jak i żołnierzy, jeśli tego właśnie potrzeba do osiągnięcia celu. Zamaskowana jest tylko jego druga tożsamość, znana jako Zero.

Czy jego maska mogłaby ochronić przed koronawirusem? I tak, i nie. Jej działanie raczej przypomina ochronę przyłbic, bo chroni przed aerozolem i nie ma filtra.

Kakashi Hatake (Naruto, Boruto)

To najbardziej znany zamaskowany osobnik w serii Naruto i Boruto. Co w nim takiego w sumie ciekawego? Chyba wszystko. Zacznijmy, że w swoim życiu rpzeszedł sporo: od traumy zwiazanej ze śmiercią ojca, przez bycie samolubnym geniuszem i wielbicielem reguł, przez przyjaźń z młodym posiadaczem sharingana, aż po bycie jednym z lepszych jouninów Wioski Liścia. Uczeń Minato (przyszłego Czwartego Hokage), dobry kumpel Guya, wielbiciel prozy erotycznej, były członek ANBU. Zwą go Kopiującym Ninja, bo potrafi w tej samej chwili skopiować właściwie każdą technikę ninjitsu. Chodzi nie tylko z wiecznie zakrytym ochraniaczem lewym okiem, ale i masce na twarzy, która, jak okazuje się w jednym z odcinków, kryje jeszcze jedną maskę! Ale poznajemy jego twarz, bo, spoiler dla tych, co nie oglądali: fotograf Sukea to on!

Czy jego maska mogłaby ochronić przed koronawirusem? Tak. Jest kilkuwarstwowa, więc działa jako ochrona mechaniczna. Choć powinna być często prana w przynajmniej 60 stopniach Celsjusza.

Oczywiście w serii Naruto/Boruto jest sporo zamaskowanych postaci (np. prawie całe ANBU!), ale najciekawsze poza Kakashim to: Zabuza i Kakuzu, których maski mogłyby być ochroną przed wirusem

Shiro (Assassination Classroom)

Jego prawdziwe imię to Kotaro Yanagisawa. Jest tajemniczym naukowcem i głównym antagonistą serii. Chce zabić Korosensei za wykorzystanie jego eksperymentów i zrujnowanie mu życia. To postać odpowiedzialna za wiele ważnych wydarzeń, w tym zniszczenie Księżyca. Kotaro Yanagisawa był kiedyś głównym naukowcem projektu, który polegał na próbie stworzenia antymaterii bez ogromnego zapotrzebowania na energię poprzez generowanie jej w żywym ciele. Było mu o tyle łatwo, że o pieniądze nie musiał się martwić: jest spadkobiercą bogatego rodu. Etyka i moralność? Z tym nie do niego.

Czy jego maska mogłaby ochronić przed koronawirusem? Nie do końca. Owszem, jedna warstwa materiału stanowi jakąś ochronę, ale jest ona słaba, nie przywiera do twarzy. By spełniać swoją rolę powinna być często prana w 60 stopniach Celsjusza.

Gin (Bungou stray dogs)

To członek Mafii Portowej, który długo ukrywa swoją prawdziwą płeć. Zwinny niczym ninja, cichy zabójca. Ale tak naprawdę w środku tej morderczej jaszczurki tkwi delikatna dusza, która manifestuje swoje emocje np. pąsowieniem policzków podczas rozmów z Dazaiem.

Czy taka maska mogłaby ochronić przed koronawirusem? Nie do końca. Nie wiem dokładnie ile warstwa ma ta maska oraz jak często jest prana w przynajmniej 60 stopniach Celsjusza, by uznać ją jako produkt septyczny.

Ayame Kajou (Shimoneta)

Wiceprzewodnicząca rady uczniowskiej i córka znanego polityka powinna wiedzieć co i jak. Uparcie wierzy w niewinność swojego ojca, oskarżonego o molestowanie licealistki. A skoro nie może zmienić tego, co inni myślą o jej ojcu, zamierza zmienić cały świat! Jest bardzo odważna i nie boi się łamać zasad np. policji przyzwoitości. Uwielbia sprośne żarty. Patrząc na rysunek poniżej chyba rozumiecie, co mam na myśli.

Czy jej maska mogłaby ochronić przed koronawirusem? Nie do końca, choć to równie skuteczny sposób jak szalik czy apaszka zawiązana na ustach i nosie. Owszem, jedna warstwa materiału stanowi jakąś ochronę, ale jest ona słaba. By spełniać swoją rolę powinna być bawełniana i często prana w 60 stopniach Celsjusza.

Jakie jeszcze postacie mogłyby sobie poradzić z wirusami dzięki swoim maskom?