Najlepsi ojcowie z anime

Najlepsi ojcowie z anime

22 czerwca 2019 0 przez Monika Kilijańska

Zastanawialiście się czasem gdzie do jasnej cholery są rodzice wszystkich uczniów i licealistów w anime i mangach? Nie ma ich nawet nocami! Ale jak już są, to potrafią poklepać po plecach i zachęcić do rozwoju lepiej niż niejeden coach. Często ich aura wpływa na protagonistów i antagonistów i stają się takimi ludźmi jakich ich widzimy na ekranie czy kartach książki. Poznajcie najlepszych ojców anime i mangi.

Lista jak najbardziej subiektywna.

9. Goku z Dragonball Z

Energiczny i o czystym sercu. Choć praktycznie nie ma go przez połowę życia jego syna, Goku jest nadal jednym z najlepszych ojców w anime. Bo jest ciągle obecny emocjonalnie. Wybawia z kłopotów swoją rodzinę. Kto może zapomnieć o wyjątkowych chwilach ojca i syna, kiedy Goku ratuje Gohana podczas walki z Recoome? Lub ucząc syna, jak zostać najlepszym wojownikiem? Może Goku nie było tam przez cały czas ciałem, ale przynajmniej pojawił się raz na jakiś czas, żeby pomóc skopnać jakiś zły zadek.

8. Kagetora Aida z Kuroko no Basket

Pracuje jako trener, więc możemy spodziewać się, że będzie aktywnym, sportowym typem taty. Córka Kagetory, Riko, odziedziczyła część jego zdolności, ale mimo to jest dla niej kochająca i opiekuńcza. Czasem odrobinę przesadza jak np. grożąc Seirin, że go zabije, jeśli położy rękę na jego córce. Lubi nadawać innym przezwiska.

7. Shiro Fujimoto z Ao no Exorcist

Shirou ma charakter charyzmatyczny, w przeszłości nienawidził demony. Stopniowo się zmieniał i jednym z ważnych czynników tej zmiany było pewne dziecko, które się do niego uśmiechało: jego przyszły przybrany syn Rin, syn Szatana. Shirou skończył jako opiekuńczy, odpowiedzialny ojciec, a nawet umiera dla dobra swoich dzieci. To skłania Rina do zostania egzorcystą, tak jak jego przybrany ojciec, co mocno kłóci się z jego demonicznymi genami.

6. Soichiro Yagami z Notatnika śmierci (Death note)

Kto nie marzył o ocu-detektywie? Souichirou dąży do sprawiedliwości i prawdy, co czyni go bohaterem bliższym prawdziwemu życiu niż inni ojcowie anime. Niestety, jego syn Light okazał się inteligentny, ale moralnie przekręcony. I to była ostateczna zagłada Souichirou. Choć dla rodziny zrobiłby wszystko, to nie może przymykać oczu na zło czające się w jego domu.

5. Spirit Albarn z Soul eater

Nikt nie jest doskonałym rodzicem, a Spirit Albarn pasuje do tego opisu. Z powodu jego nadmiernej podatności na kobiece wdzięki, Spirit Albarn nie jest raczej ojcem roku, ale przynajmniej zasługuje na wyróżnienie z powodu innych swoich cech. Przede wszystkim cenne jest to że nieustannie próbuje nawiązać więź ze swoją córką, okazując jej miłość i wsparcie. Nawet gdy ona mu zaprzecza, on wciąż dąży do zaciśnięcia ojcowskich więzi. A przecież każdy mężczyzna, który uważa, że jego córka jest jego dziewczyną numer jeden, jest wspaniałym tatą.

4. Shikaku Nara z Naruto

Najbardziej przygnębiających lub niebezpiecznych sytuacjach wykazał, że zachowuje wielką determinację i zrozumienie postawy Shikamaru. Wielokrotnie pomagał synowi odzyskać poczucie własnej wartości. W bitwie był bezlitosny, ale to nauczyło Shikamaru walczyć do końca, choć czasem wydawało mu się to kłopotliwe. Zamiłowanie do unikania kłopotliwych sytuacji to też cecha, której nauczył syna. I zamiłowanie do delikatnych kobiet. Był jednym z nielicznych rodziców Konohy, którzy nie nakazali synowi trzymać się z dala od Naruto Uzumaki. Zamiast tego zachęcał Shikamaru do robienia tego, co uważał za najlepsze.

3. Igneel z Fairy Tail

Jak fajnie byłoby mieć smoka jak ojca? Natsu Dragneel ma ten przywilej i okazało się, że dobrze na tym wyszedł. Chociaż lekkomyślny Igneel jest aż za bardzo to jego lojalność wobec swoich przyjaciół i prawowitego wojownika budzi podziw. Poza tym Igneel wie, kiedy nadszedł czas, aby pozwolić swojemu dziecku żyć i podejmować własne decyzje, nie przerywając opieki nad nim. To rodzicielstwo w najlepszym wydaniu!

2. Tatsuo Kusakabe z Mojego sąsiada Totoro (Tonari no Totoro)

Każdy ojciec chce, aby ich dzieci były szczęśliwe, a Tatsuo Kusakabe jest idealnym przykładem. Jest świetną osobą, ponieważ słucha swoich dzieci, troszczy się o swoją chorą żonę i prowadzi karierę. Podczas gdy większość rodziców śmieje się z tego, gdy dzieci mówią głupie rzeczy, pielęgnuje ciekawość i wyobraźnię swoich dzieci choćby o postaci z dziecięcej książeczki, Totoro.

1. Akio Furukawa z Clannad

Akio jest szorstki, ale jednocześnie życzliwy i sympatyczny. Wiele poświęca dla swojej córki, Nagisy. Przykładem może być to, że Akio rezygnuje z pracy jako aktor ze względu na zdrowie Nagisy i nie żałuje tego. Dla niego, dopóki jego dziecko jest szczęśliwe, jest szczęśliwy. Akio reprezentuje wspaniałego ojca, który dokonuje trudnych wyborów, które sprzyjają dobremu samopoczuciu jego dzieci.

Poznaj jeszcze najgorszych ojców z anime i mangi <klik>.

Czy znacie jeszcze jakiś ojców z mang i anime, których warto byłoby wymienić?