Pozwól mi Cię kochać! Nawet jeśli muszę za to płacić… [18+]

Pozwól mi Cię kochać! Nawet jeśli muszę za to płacić… [18+]

14 listopada 2023 0 przez Monika Kilijańska

Coś jest takiego w podejściu mangaczek i mangaków, że w henataiach i ecchi często od razu można wyczuć kto jest autorem. Chodzi mi o sposób budowania fabuły. Zdecydowanie te skupiające się na uczuciach, a nie tylko odczuciach, są spod pióra i piórka kobiet. Tak jest i tu. Czy to źle? Absolutnie, bo takie zróżnicowanie moim zdaniem w tym gatunku jest potrzebne.

Bohaterowie


Junko ma pecha. Nie dość, że została oszukana i porzucona przez swojego kochanka, to jeszcze jej zszargana reputacja nie pozwala utrzymać się w pracy. Nauczycielka, która gorszy uczniów swoim nagannym, nieobyczajnym zachowaniem to za wiele! Czy pieniądze z loterii osusza łzy? Owszem, jeśli zostaną dobrze wydane! Junko w końcu może robić, co jej się podoba. Jest jednak dość uczuciowa i nie potrafi odciąć się od tego co czuje, pozostając tylko czystą hedonistką.

Fabuła

O tym, że pieniądze nie dają szczęścia, bo szczęście dają zakupy, ma dowiedzieć się Junko. Świeżo upieczona porzucona i bezrobotna, wygrywa los na loterii. 5 milionów jenów (obecnie około 135 tys. zł) to może nie jakaś wygórowana suma, ale pozwoli na kilka zachcianek. Pierwszą może być upicie się. Ze szczęścia czy radości? Jednego i drugiego! To w bardzo Junko spotyka młodziutkiego (ale pełnoletniego!) Haruto, który składa propozycję nie do odrzucenia smutnej 26-latce: zostanie jej pocieszycielem, we dnie i w nocy. Kobieta jeszcze nie wie, ile to dla niej będzie znaczyło ani skąd takie zainteresowanie młodego chłopaka sporo starszą od siebie kobietą.

Kreska

Mana Aizen zaskoczyła mnie kadrowaniem. Naprawdę bardzo ładnie wyglądają kadry, zwłaszcza te pomiędzy dwojgiem głównych bohaterów. Kreska jest delikatna. Projekt Junko naprawdę skradł moje serce, bo już jej aparycja sprawia, że chce się tą kobietę przytulić, dodać otuchy czy zaopiekować się nią. Zimne spojrzenie Haruto do końca utrzymuje nas w przekonaniu, że będzie on tym złym i do końca trzyma czytelnika w niepewności. Świetny zabieg!

Ciekawostka

W polskim prawie penalizowane jest obcowanie z nieletnimi, w tym z uczniami. Co jednak jeśli osoba jest pełnoletnia? Tu sprawa się komplikuje. Według projektu Kodeksu etyki zawodowej nauczyciela “nauczyciel powinien unikać sytuacji obyczajowych, w których jego godność oraz godność zawodu mogą zostać narażone na szwank” i “nauczyciele zarówno w szkole, jak i poza szkołą, w miejscach publicznych, powinni przestrzegać norm obyczajowych, których celem jest wzmocnienie dobrego wizerunku zawodowego”. Ale to tylko projekt. Art. 199 Kodeksu Karnego definiuje wprawdzie przestępstwo przeciwko wolności seksualnej, którego popełnienie zależy od istnienia stosunku zależności pomiędzy sprawcą, a pokrzywdzonym. Czyli tak jak tu: pomiędzy nauczycielka a uczniem, ale jedynie w formie jakby szantażu. Osoba uległa musi mieć wizję poważnego uszczerbku, a sprawca wywierać wpływ swoją uprzywilejowaną pozycja na psychikę osoby pokrzywdzonej w celu podjęcia przez nią jakiegoś seksualnego działania. Jest też ścigana na wniosek pokrzywdzonego. Jeśli wszyscy mają wolna wolę to nic nikomu do tego i miłość zwycięży!

Podsumowanie

To było naprawdę dobre, jak zaczęła się ich historia, jak bohaterowie stali się dla siebie bezpieczną przystanią. Manga jest dość krótka, ale ma naprawdę słodkie zakończenie. Bohaterowie dają się lubić, są mili dla oka. Ich relacja i to jak do siebie podchodzili jest całkiem życiowa. Historia, która wydawała się banałem, zaskoczyła mnie sposób, w jaki bada smutek (w tym przypadku związek) i samotność. Jeśli nie przepadasz za fabułą związaną z różnicą wieku lub opieką, to prawdopodobnie nie jest to historia dla Ciebie.


Na szybko:

Nie jest to zbyt skomplikowana i wymagająca lektura, ale czyta się i ogląda przyjemnie. W sumie fabuła jest dość przewidująca, ale nie przeszkadza to w odbiorze.

Moni zdaniem:

Fabuła: 7/10
Kreska: 7/10
Bohaterowie: 7 /10